10 lipca wyruszyła 32 Pielgrzymka Piesza z Trzemeśni na Jasną Górę. Polecajmy pielgrzymów w naszych modlitwach.

Aktualności z trasy oraz fotorelacja dostępna na stronie stronie:

Odważny to nie ten, kto się boi, ale ten, kto wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach. „

13 Marca, nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Borzęta. Do akcji wyruszyliśmy naszym wieloletnim i zasłużonym Jelczem . Dojeżdżając na miejsce pożaru w wyniku samozapłonu zapalił się nasz samochód bojowy. Możemy mówic,o wielkim szczęściu, że nikomu z naszej ekipy nic się nie stało. Z drugiej strony, w jednostce przezywamy wielkie nieszczęście. Straciliśmy nasz wóz bojowy, który, prawie całkowicie pochłonęły płomienie.

By w dalszym ciągu nieść pomoc potrzebującym, niezbędny jest nam nowy samochód.

Jak możemy się domyślić, zakup ten nie jest tanim wydatkiem, w takiej sytuacji niezbędne są nam środki własne, by móc częściowo pokryć koszty z tym związane. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli oraz władz samorządowych o jakąkolwiek pomoc finansową dla naszej jednostki. W tej sytuacji, ważna jest dla nas każda złotówka. Wierzymy, że z Wasza pomocą możemy stawić czoła przeciwnościom losu.NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! DZISIAJ POMOŻESZ TY, JUTRO MY POMOŻEMY TOBIE!!

Informacje dotyczące wpłat:

Bank: Bank Pekao S.A oddział w Myślenicach

Numer: 41124050511111000052402289

Adres: Trzemeśnia 581

Tytuł przelewu: Nowy samochód

Z poważaniem :
Zarząd i druhowie OSP Trzemeśnia

Niech się stanie, Panie, jak Ty tego chcesz.
Jak Ty chcesz, tak chcę czynić.
Pomóż tylko zrozumieć Twą Wolę.
Kiedy zechcesz, Panie, wtenczas – czas.
A gdy zechcesz, wtedym gotów,
dziś i po wszystkie wieki.

Czego zapragniesz, to przyjmuję,
A czego zechcesz, to dla mnie zysk.
Dość, żem cały Twój.
Skoro zaś Ty tego pragniesz, jest to więc dobre,
I skoro Ty tego zechcesz, doznaję otuchy.
Serce me całe jest w Twych rękach !

Zapożyczony film z portalu Youtube :)

O błogosławieństwach

O symbolach Światowych Dni Młodzieży

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela Dobrego Pasterza

Kazanie 19.04.2015 r.

Witraż Ostatnia Wieczerza - proj. Jerzy Skąpski

Kazanie odpustowe ku św. Klemensa PM

Kazanie odpustowe ks. prof. Józefa Makselona związane z jubileuszem 60-lecia kapłaństwa ks. prof. Adama Kubisia

Słowo ks. prof. Adama Kubisia na zakończenie Mszy św.