Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta, w piątek św. Alojzego Gonzagi.

Bierzmowanie. W najbliższą środę na Mszy św. o g. 17.00 ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00 a nabożeństwo czerwcowe z nowenną do Matki Bożej Pocieszenia odprawimy o g. 16.30. W poniedziałek i wtorek zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe, po którym odbędą się próby przygotowujące do liturgii. We wtorek na Mszy św. będzie poświęcenie krzyży i wręczenie ich młodzieży przez rodziców. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek i wtorek po porannych Mszach św. oraz popołudniu od g. 16.30.

Pielgrzymka. ?Matko do Ciebie idziemy??.  Serdecznie zapraszamy wszystkich na jubileuszową 30. Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę w terminie od 10 do 16 lipca. Zapisy na pielgrzymkę od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. w niedzielę i w tygodniu u ks. Jakuba lub u pana kościelnego w zakrystii.

Aby pielgrzymka miała właściwą sobie atmosferą potrzebne jest dobre nagłośnienie, dlatego pielgrzymi dziś po Mszach świętych będą przed kościołem zbierać do puszek ofiary na nowe nagłośnienie pielgrzymkowe. Prosimy o wsparcie tego przedsięwzięcia w miarę swoich możliwości i już dziś serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Pielgrzymi wraz z ks. Jakubem zapraszają również dziś na rodzinny piknik pielgrzyma jakiego jeszcze nie było przy OSP Trzemeśnia. Zapewniamy wspaniałą zabawę i wiele atrakcji od godz. 15.00 do 19.00.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do skarbony i za jej odnowienie. Ofiarodawcy złożyli w niej kwotę 2576,20 zł. W czwartek rozpoczął się montaż chrzcielnicy w naszym kościele. Mamy nadzieję, że uda się ją zakończyć do środy i ks. biskup dokona jej poświęcenia w czasie liturgii bierzmowania. Zbierane ofiary w czasie drugiej tegorocznej kwesty przez członków Rady Budowy są przeznaczone w głównej mierze na pokrycie kosztów nowej chrzcielnicy. Pozostają jeszcze oczekiwane kropielnice i krzyż przy wejściu do kościoła ? na to jednak nie ma na razie środków. Może znajdą się wśród parafian fundatorzy, którzy chcieliby zostawić po sobie pamiątkę na lata.

Trwają również prace związane z usuwaniem usterek dachu przez firmę, która tego dokonuje częściowo w ramach gwarancji.

W poniedziałek na g. 20.30 zapraszam na spotkanie informacyjne wierzycieli parafii a w przyszłą niedzielę o 20.00 Radę Budowy.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za trud sprzątania kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy parafian z Trzemeśni ? Radlanki Górne od p. Labędź do p. Podmokły.

Poręba.

Podobnie jak w Trzemeśni członkowie Rady Kaplicy przejdą po Porębie w drugiej kwartalnej kweście na rzecz renowacji kaplicy. Aktualnie zbierane są środki finansowe i podejmowane działania na rzecz opracowania projektu renowacji.

Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 29, 252, 37, 199, 92, 32, 375, 87.