Transmisje internetowe z naszego kościoła – niedziela Msza św. o g. 12.00, Gorzkie Żale o g. 16.00. Piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30. Codziennie o g. 20.30 Różaniec o ustanie epidemii.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne prosimy, aby na Mszę św. przychodziły tylko osoby związane z zamówioną intencją tak, aby liczba osób w kościele nie przekraczała 5 osób. Pozostałe osoby powinny łączyć się szczególnie w niedzielę ze sprawowaną Eucharystią.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek ale ze względu na sytuację nie będzie comiesięcznej spowiedzi – spowiadamy codziennie przed Mszami św. oraz dodatkowo wieczorem od 20.00 do 21.00.

Również musi być odwołana comiesięczna wizyta u chorych w miesiącu kwietniu. W razie potrzeby do chorego  jedziemy z posługą sakramentalną w każdym dniu.

W przyszłą niedzielę nie będzie dodatkowej Msza św. chrzcielnej o g. 14.00.

W nawiązaniu do ostatniego komunikatu kurii archidiecezjalnej sakrament bierzmowania oraz I Komunia św. dzieci i rocznica I Komunii będą możliwe dopiero gdy dzieci i młodzież wrócą do szkoły a parafia zacznie funkcjonować normalnie. Trzeba zatem liczyć się z przesunięciem terminu tych uroczystości jeżeli walka z epidemią się przedłuży.

Bardzo dziękuję parafianom, i nie tylko, za przesłanie przelewem na konto parafii ofiar związanych z niedzielną składką. Składka to jedyne źródło finansowania parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom za zrozumienie tej trudnej sytuacji w jakiej znalazła się także i parafia.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać rodzinom z Lęk z wczorajsze sprzątanie kościoła i ofiarę. Na czas zagrożenia epidemią sprzątanie kościoła według harmonogramu zostaje zawieszone. Przy tej okazji dodam, że nasz kościół jest systematycznie dezynfekowany. Korzystając ze spowiedzi penitenci powinni na zakończenie wyczyścić folię zasłaniające kratki konfesjonału przygotowanymi w konfesjonale środkami wirusobójczymi. Podobne środki umieszczone są również przy wyjściach z kościoła – wchodząc powinno się oczyścić dłonie.

Poręba.  Na czas zagrożenia epidemią sprzątanie kaplicy wg. harmonogramu jest zawieszone.