Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia – kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

We czwartek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski a w sobotę święto św. Marka, apostoła i ewangelisty. Rano o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. o urodzaje od mieszkańców Dolnej Poręby.

Od jutra obowiązują nowe zasady obecności wiernych w kościołach. Wewnątrz świątyni może przebywać jeden wierny na 15 m2. W naszym kościele w ten sposób może być obecnych maks. 80 osób z zachowaniem 2 metrowej odległości od siebie. Natomiast na zewnątrz więcej osób bez szczegółowego limitu – byle zachować odstęp od siebie 2 metrów. Należy również zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz mieć nałożoną maskę na usta i nos.

W Porębie liczba wiernych wewnątrz kaplicy to maks. 20 osób, ale na zewnątrz można przebywać już w większej ilości z zachowaniem wspomnianych reguł 2 metrów odległości i założonej masce.

Na Mszach św. w tygodniu przy nowym limicie osób praktyczne nie ma na razie ograniczeń.

Z wiadomych względów odwołany jest s. bierzmowania, który miał być udzielany w tym tygodniu. Podobnie I komunia św. dzieci pierwotnie 17 maja, jest w tym terminie niemożliwa. Kolejny termin to niedziela 21 czerwca. Termin s. bierzmowania będzie podany. Miejmy nadzieję, że uda się oba sakramenty udzielić jeszcze przed wakacjami.

W związku z zaistniałą epidemią koronawirusa majowa pielgrzymka do Ziemi Świętej została odwołana. Proszę zainteresowanych o odbiór wpłaconej zaliczki u pana kościelnego Michała. Jeżeli sytuacja się poprawi pielgrzymka będzie w maju 2021 roku.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za przekazane ofiary na tacę niedzielną.