Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła o g. 17.30 ? w Porębie o g. 15.30. W środę święto św. Tomasza Apostoła. Wieczorna Msza św. ku czci MB odprawiona zostanie w zgłoszonych intencjach, a po niej nabożeństwo do MB Pocieszenia. W czwartek rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie. W sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od g. 17.00. W Porębie od g. 15.30. Do chorych ks. Jakub pojedzie w sobotę od g. 9.30, a ks. proboszcz dopiero w następnym tygodniu w piątek i sobotę 12 i 13 VII.

W I czwartek po Mszy św. wieczornej godzina święta, w pierwszy piątek nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Mszy św. i w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu MB również po wieczornej Mszy św.

Pielgrzymka. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę od 10 do 16 lipca. Zapraszamy również na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy 16 lipca. Ta grupa pielgrzymów dołączy do pieszej pielgrzymki na ostatnim postoju. Zapisy na obydwie pielgrzymki po Mszach św. w niedzielę i w tygodniu u ks. Jakuba lub u pana kościelnego w zakrystii.

Festyn parafialny. W przyszłą niedzielę organizowany jest po raz kolejny festyn parafialny na rzecz dokończenie budowy nowego kościoła. Początek o g. 15.00. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci m. in. loteria fantowa, pokaz walki komandosów czy prezentacja zabytkowych samochodów. Nie zabraknie również muzycznej gwiazdy wieczoru. Na zakończenie planowany jest również pokaz sztucznych ogni. Bliższe informacje na plakatach, które zostaną rozwieszone w najbliższym czasie.

Rada Budowy. W związku z prowadzoną kwestą i zapytaniami mieszkańców Rada Budowy stanowczo podkreśla, że nie posiada żadnych zadłużeń z wyjątkiem pożyczki bankowej, która jest systematycznie spłacana. Pozyskiwane na kweście fundusze są przeznaczane na dokończenie budowy i wyposażenie naszego kościoła ? m. in. na pokrycie kosztów chrzcielnicy.

Sprzątanie. Dziękując za ostatnie sprzątanie naszej świątyni przez parafian z Radlanek Górnych na najbliższą sobotę proszę mieszkańców Radlanek Dolnych od p. Krupa do p. Krzystek.

Poręba. Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 197, 226, 35, 402, 155, 104, 202, 211.