Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.00. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela – Trójcy Najświętszej – kończy czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie III ołtarza przez mieszkańców Łęk, a drogi mieszkańców Poręby. Motywem przewodnim dekoracji niech będzie postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Porębie od g. 15.30 w piątek. Do chorych udamy się w czwartek i sobotę. Ks. Proboszcz w czwartek pojedzie wcześniej niż zwykle bo od g. 8.30.

W czwartek wieczorna uroczysta Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę o 6.30 Msza św. w j. łacińskich AMBP. Na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe odmówią różaniec.

Od jutra zaczynają się nabożeństwa czerwcowe. We wtorek szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Dziękujemy parafianom z Łęk za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Lisów do r. Kasprzyckich.

Od dnia wczorajszego zniesiony został limit osób uczestniczących we Mszy św. – należy jedynie posiadać maseczkę w kościele. Nasz metropolita odwołał również dyspensę od uczestnictwa we mszy św. /dokument do odczytania/.

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 264, 230,133, 447.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tomasz Dyczkowski oraz Cecylia Mistarz -  polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.