Kalendarz liturgiczny. Zapraszamy do udziału w roratach – w dni powszednie w Trzemeśni są o g. 6.30 a w Porębie o g. 17.00 /w sobotę o g. 8.30/. Korzystajmy z okazji spowiedzi przedświątecznej – codziennie przed Mszą św. od 6.00 i popołudniu od 17.30.

We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą jak w niedzielę. Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają od rodziców poświęcone medaliki MB.

Z kolei w piątek 11.12.2020,  na godzinę 19.00 młodzież oazowa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Szczególnie zachęcamy do udziału kandydatów do bierzmowania, uczniów szkół średnich i studentów. Jest to kolejny krok w naszym przeżywaniu tegorocznego Adwentu.

Również w okresie adwentu będzie dodatkowa Msza św. w niedziele o g. 14.00, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w Eucharystii.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiarami wspieramy dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

Ze względu na pandemię w tym roku akcja charytatywna dla uboższych rodzin „Paczka św. Klemensa” będzie przebiegać w uproszczonej formie. Wszystkich darczyńców prosimy o składanie w zakrystii niepsujące się produkty żywnościowe i chemię gospodarczą do 17 XII. Z tych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne. Można również wesprzeć akcję datkiem finansowym przesłanym na konto parafii z dopiskiem „Paczka św. Klemensa”.

Nasza parafia otrzymała od UMiG Myślenice nagrodę finansową dziedziny kultury na renowację zabytkowego kościoła. Bardzo dziękuję za to wsparcie finansowe renowacji p. burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce oraz radnym Miasta i Gminy a w szczególności p. Stanisławowi Topie.

Składamy serdeczne Bóg zapłać hurtowni Górków za prezent mikołajowy dla dzieci uczestniczących w roratach.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców z Trzemeśni droga na Kamiennik od r. Kabajów do r. Ulmańców.

Poręba. Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła. Na kolejną tydzień prosimy rodziny z domów 71, 61, 405, 222, 164.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Szydlak i Wiesław Gogól ….

W świetlicy w Łękach 9 grudnia czyli w najbliższą środę, w godzinach od 17:00 do 19:00 będzie dyżurował ekodoradca Gminy Myślenice, który udzieli wszelkich informacji na temat dostępnych dotacji i warunków ich otrzymania w ramach programów pilotowanych przez Gminę. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian chcących wymienić stary piec lub zmienić źródło ogrzewania do indywidualnych konsultacji z ekodoradcą.

Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach o możliwości uzyskania pomocy przez seniorów z naszej gminy. Szczególnie chodzi tu o pomoc w zakupach, wykupienie leków, czy też pomoc załatwieniu spraw urzędowych czy też rozmowa z psychologiem. Pomoc tę można uzyskać kontaktując się z  Miejsko-Gminnym
Ośrodku Pomocy Społecznej w Myślenicach lub dzwoniąc na nr infolinii.