Niedziela Świętej Rodziny - 27.12.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We czwartek ostatni dzień roku – nabożeństwo na zakończenie starego roku będzie o g. 17.30, a po nim Msza św. W Porębie Msza św. będzie o g. 16.30. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego Roku. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

W Nowy Rok jak i w przyszłą niedzielę po raz ostatni będzie dodatkowa Msza św. będzie o 14.00.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek przed każdą Mszą św.. Do chorych pojedziemy w lutym. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o 6.30 będzie w języku łacińskim. Na Mszę o 18.00 zapraszamy także rodziców oczekujących narodzin dziecka. O g. 17.30 odmówimy różaniec fatimski.

Jak już informowaliśmy, osoby, które mają życzenie przyjąć Komunię św. na dłoń, mogą to uczynić przy ołtarzu MB Fatimskiej po zakończeniu udzielania Komunii św. w sposób tradycyjny. Należy przy tym zwracać szczególną uwagę, aby cząsteczka Najświętszego Ciała Pana Jezusa nie pozostała na dłoni i nie została znieważona upadając później na posadzkę kościoła.

Grupa kolędnicza z Poręby informuje, że będzie w najbliższych dniach kolędować w stałej grupie osób po rejonie Poręby kwestując na dalszy remont kaplicy. Grupa nie będzie wchodzić do domów i zachowywać będzie zasady bezpieczeństwa.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy parafian Trzemeśnia Radlanki Dln. od rodziny Krupów do rodziny Krzystków.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami:  54, 8, 227, 227a, 259.

           

WIZYTA DUSZPASTERSKA:

Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Ze względu na czas pandemii wizytę duszpasterską musimy podzielić na dwie części, aby na wszelki wypadek zabezpieczyć funkcjonowanie parafii. Ks. Proboszcz będzie odwiedzał rodziny w tradycyjnym czasie grudnia i stycznia, a ks. Piotr w okresie wielkanocnym. Jeśliby ktoś z rejonu ks. Piotra chciał koniecznie w styczniu to proszony jest o indywidualne zgłoszenie. Pełny plan odwiedzin duszpasterskich ks. Proboszcza będzie umieszczony dzisiaj na stronie internetowej parafii jak również rejony ks. Piotra. Prosimy o wyrozumiałość wobec tej wyjątkowej sytuacji.

Wodę święconą można zabrać z naczynia przy wejściu do zakrystii. Osoby, które odczuwają lęk w związku z pandemią, mogą przeprosić i odłożyć styczniową kolędę na późniejszy czas. Można to uczynić bezpośrednio w trakcie kolędy albo wcześniej telefonicznie lub mailowo. Nie trzeba również przygotowywać, jak do tej pory, żadnych posiłków.

Wraz z kapłanem udadzą się również p. kościelny albo p. organista. Czasami jednak ze względu na pogrzeb lub obsługę wieczornej Mszy św. nie mogą pójść po kolędzie. Jeśli jakaś rodzina chciałaby ofiarować im jakiś datek finansowy to w tym wypadku proszę go zostawić u kapłana. Również w Porębie do przygotowanej puszki można ofiarować datek dla p. kościelnego jako wyraz wdzięczności za jego ofiarną pracę przy kaplicy.

 

Poniedziałek 28.12:

od 9.00 – Poręba Górna: od r. Widynów do r. Słowików – ks. Proboszcz

 

Wtorek 29.01:

od 9.00 – Bulina Górna: od rodziny Kościelniaków do r. Trzepaczów – ks. Proboszcz

 

Środa 30.12:

od 9.00 – Bulina Górna: od r. Czajkowskich do r. Kęsków – ks. Proboszcz

 

Sobota 2.01:

od 9.00 – Poręba Dolna: od r. Irzyków do r. Chlebickich  – ks. Proboszcz

 

Niedziela 3.01:

Od 15.00 – Bulina Dolna: od r. Królów do r. Górków – ks. Proboszcz

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni