Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy, w piątek św. Brunona z Kwerfurtu, a w sobotę św. pustelników  Andrzeja Świerada i Benedykta.

Festyn. Rada Budowy i Urząd Gminy organizuje festyn rodzinny na rzecz budowy a raczej wyposażenia naszego nowego kościoła. Cały zysk jest przeznaczony na ten cel. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na ciekawy i atrakcyjny program festynu, gdzie m. in.  wystąpi Zespół Ziemi Myślenickiej a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rybiński.

Pielgrzymka.

1. W środę o godz. 8 00 ks. biskup Grzegorz Ryś odprawi w naszym kościele Mszę św. na rozpoczęcie XXX Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki z naszej parafii na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy na ta Mszę św. nie tylko pielgrzymów, którzy podejmują trud pielgrzymowania lecz wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

2. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową trwają do jutra, ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich pielgrzymów, czego nie można uczynić w ostatniej chwili. Prosimy również tych, którzy dołączą do pielgrzymki w kolejne dni o zapisanie się na listę.

3. Jutro o godz. 19 00 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki. Na spotkaniu odbierzemy chusty i legitymacje pielgrzyma.

4. Pielgrzymi wraz z ks. Jakubem proszą tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn podjąć trudu pielgrzymowania, o modlitewne wsparcie oraz o napisanie i pozostawienie w zakrystii intencji, które chcieliby polecić Panu Bogu przez wstawiennictwo NM Panny. W tych intencjach pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi i na Jasnej Górze. Intencje można pozostawiać w zakrystii od dziś do środy.

5. Przebieg XXX Jubileuszowej Pielgrzymki możemy śledzić każdego dnia na stronie internetowej naszej parafii, duchowo łącząc się z tymi, którzy za nas i naszą parafię modlić się będą w czasie pielgrzymowania, ofiarując swój trud i poświęcenie.

Sprzątanie. Dziękując za ostatnie sprzątanie naszej świątyni przez parafian z Radlanek Dolnych na najbliższą sobotę proszę mieszkańców Trzemeśni Pańskie i Markówka.

Poręba. Bóg zapłać parafianom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 260, 238, 330, 384, 209, 180, 171, 102.