X Niedziela zwykła - 6.06.2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników. We wtorek św. Królowej Jadwigi. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z obrzędem błogosławieństwa dzieci i poświęceniem wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie wieczornej Mszy św. przejdziemy w uroczystej procesji wokół kościoła i ponowimy akt zawierzenia się Sercu Bożemu. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Ten dzień to patronalne święto Straży Honorowej. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do wspólnoty modlitewnej Honorowej Straży Serca PJ może to uczynić wpisując się na listę w zakrystii.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękuję również rodzicom młodzieży za dar ołtarza. W najbliższy czwartek o g. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży z kl. VII przed przyszłorocznym sakramentem bierzmowania.

We wtorek w kaplicy w Porębie o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy.

We czwartek od g. 15.00 ks. proboszcz pojedzie do chorych, których odwiedza na I czwartek miesiąca.

Intencje modlitewne róż różańcowych:

 1. O odrodzenie religijne Polaków po akcie zawierzenia Polski N. Sercu P.Jezusa
 2. O powrót do normalności dla dzieci i młodzieży po kilku miesiącach izolacji domowego nauczania.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Łęki lewa strona od r. Gorczyców do r. Górków.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  442, 18, 172, 79 i 294.

 

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kościelniak.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni