W poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników. We wtorek św. Królowej Jadwigi. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z obrzędem błogosławieństwa dzieci i poświęceniem wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie wieczornej Mszy św. przejdziemy w uroczystej procesji wokół kościoła i ponowimy akt zawierzenia się Sercu Bożemu. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Ten dzień to patronalne święto Straży Honorowej. Jeśli ktoś chciałby włączyć się do wspólnoty modlitewnej Honorowej Straży Serca PJ może to uczynić wpisując się na listę w zakrystii.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękuję również rodzicom młodzieży za dar ołtarza. W najbliższy czwartek o g. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży z kl. VII przed przyszłorocznym sakramentem bierzmowania.

We wtorek w kaplicy w Porębie o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy.

We czwartek od g. 15.00 ks. proboszcz pojedzie do chorych, których odwiedza na I czwartek miesiąca.

Intencje modlitewne róż różańcowych:

1. O odrodzenie religijne Polaków po akcie zawierzenia Polski N. Sercu P.Jezusa
  2. O powrót do normalności dla dzieci i młodzieży po kilku miesiącach izolacji domowego nauczania.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Łęki lewa strona od r. Gorczyców do r. Górków.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  442, 18, 172, 79 i 294.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kościelniak.