Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana. We czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu będzie zakończenie roku szkolnego – Msza św. w Trzemeśni dla SP Trzemeśnia i Zasań będzie w piątek 25.06 o g. 8.00, a dla SP Poręba również w piątek o g. 8.00 w kaplicy w Porębie.

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 19.00, odbędzie się w naszym kościele koncert organowo-kameralny pod honorowym patronatem burmistrza MiG Myślenice, Jarosława Szlachetki. Wydarzenie to jest związane z jubileuszem 10-lecia pracy naszego p.organisty Tomasza Chorzalskiego w trzemeśniańskiej parafii. Serdecznie zapraszamy!

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju wracamy do kwestii wizyt duszpasterskich ks. Piotra po tych rejonach parafii, które miał odwiedzać w styczniu, Wizyty duszpasterskie będą odbywać się w czasie wakacji. Aby móc lepiej zorganizować wizyty, prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć ks. Piotra, zgłosiły się przez formularz udostępniony na stronie parafii w zakładce Ogłoszenia parafialne. Formularz będzie dostępny do piątku, 25 czerwca, do godziny 20:00.

Oto link: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=j3xbt4XP0EydXFN0T1-b6YW9cRqV7zNOiN0Jl1ytsG5UM1hRSTg0UjlQUUZHNEZEVVpFS1hGVlRRRS4u

W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pocieszenia – parafialną fatimę. Początek o g. 19.30. O 20.00 Msza św. i procesja światła. Na nabożeństwa zapraszamy także młodzież bierzmowana i w miarę możliwości dzieci pierwszokomunijne. Na Mszy św. o g. 20.00 będziemy modlić się także w intencji ks. Piotra z racji zbliżających się jego imienin.

Bóg zapłać parafianom za wczorajszy dyżur sprzątania kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu o dyżur sprzątania kościoła prosimy parafian z Łęki prawa strona od r. Lisów do r. Kasprzyckich.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  406, 161, 360, 160 i 196.

PIELGRZYMKOWE

Trwają zapisy na Pieszą i Autokarową Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę.

Prosimy bardzo aby nie zwlekać z zapisami do końca, ponieważ utrudnia to organizację pielgrzymki.

Zapisu i informacji można dokonać w BAZEIE PIELGRZYMKI w Trzemeśni, która mieści się w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej, w budynku Ośrodka Zdrowia.

W niedziele od 800 do 1200 i od 1730 do 1930   oraz w czwartki od 1730 do 1900.

Kto zapisze się na pielgrzymkę pieszą do niedzieli 27 czerwca  bierze udział w losowaniu głównej nagrody.

Informujemy, że noclegi podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Trzemeśni na Jasną Górę z powodu trwającej w dalszym ciągu pandemii będą miały miejsce w szkołach bądź strażnicach. Każdego kto ma taką możliwość prosimy o zabranie namiotów, gdyż podczas sprzyjających warunków atmosferycznych będzie możliwość noclegu na świeżym powietrzu. Ich przechowywanie będzie możliwe w samochodzie z bagażami. Na właściciela jednego z namiotów czeka atrakcyjna nagroda. Zwycięzca zostanie wyłoniony w ostatnim dniu pielgrzymki podczas losowania. Dziękujemy za wyrozumiałość serdecznie zapraszamy.

Zarząd pielgrzymkowy