XXVII Niedziela zwykła

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jakuba Ap. i jednocześnie św. Krzysztofa. Po Mszy św. będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów mechanicznych – zainteresowane osoby niech pozostaną przy swoich samochodach. Przez cały tydzień będziemy modlić się o rozsądek w prowadzeniu pojazdów mechanicznych i zachowanie od wypadków. Można również wesprzeć polskich misjonarzy przelewając na konto organizacji Miva Polska „1 grosz za 1 przejechany kilometr” w minionym roku. Organizacja ta od lat finansuje zakup niezbędnych środków transportu dla misjonarzy w krajach misyjnych.

W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny we czwartek św. Marty a sobotę św. Ignacego.

W najbliższą sobotę zapraszamy na parafialną fatimę – Nabożeństwo Pocieszenia. Jak co miesiąc o g. 19.30 tym razem odmówimy różaniec nowenny przed uroczystością beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. O 20.00 Msza św. i procesja światła. Zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne i młodzież bierzmowaną w tym roku.

W minionym tygodniu ruszyły prace przy budowie alejki wokół starego kościoła i uporządkowania całości otoczenia według projektu konserwatorskiego. Przy okazji odkopano pod nadzorem archeologicznym dwustuletni mur pierwotnego ogrodzenia kościoła, do którego dobudowana została grota i współczesny mur ogrodzenia. Bóg zapłać za coniedzielne składki, dzięki którym możemy małymi krokami prowadzić kompleksową renowację zabytkowego kościoła.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

W przyszłą sobotę wyjątkowo ks. proboszcz uda się do chorych odwiedzanych z racji pierwszego piątku: od 8.30 do tych chorych, których odwiedza w sobotę, a od 10.00 do tych, których odwiedza we czwartki.

Na stronie internetowej parafii umieszczony jest harmonogram Mszy św. pogrzebowych przekazanych do odprawienia ks. Zbigniewowi w Boliwii i ks. Piotrowi w Peru.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Jana Lenarta do r. Piotra Lenarta.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  125, 400, 33, 116, 84 i 34.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni