XVIII Niedziela zwykła - 1.08.2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya a w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. Prosimy jednak, aby ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień przed Mszami św.. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ. Do chorych ks. Piotr pojedzie nie w najbliższą sobotę ale 14 sierpnia.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie trzecia kwartalna składka inwestycyjna. Zbieramy na renowacje ołtarza głównego w starym kościele przed zbliżającym się jubileuszem tego kościoła. Aktualnie odnawiany jest ołtarz główny i trwają prace przy otoczeniu kościoła a w najbliższym czasie remontowane będą schody, grota i ołtarz polowy św. Józefa. Na facebooku parafii zostaną dziś umieszczone zdjęcia z renowacji.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Bożeny Leśniak do r. Marii Moryc.

 

PORĘBA:

W przyszłą niedzielę zbierana zostanie składka inwestycyjna na dalszy remont kaplicy. W najbliższym czasie uzupełniony zostanie w energooszczędnej stolarce pozostałe okna kaplicy.

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  252, 37, 92, 32, 87 i 199

 

 Informacja na temat wizyty duszpasterskiej ks. Piotra u rodzin, które wcześniej się zapisały:

Piątek, 6.08, od godz. 9:00.

Z rejonów:

 1. Zasań - od rodziny Kuchniów do rodziny Malinów
 2. Zasań - od rodziny Bednarczyków do rodziny Zabłockich

Sobota, 7.08, od godz. 9:30.

Z rejonów:

 1. Zasań - od rodzin Gogólów i Kaźmierskich do rodziny Cienkoszów
 2. Zasań - od rodziny Jaśkowców do rodziny Hujdusów oraz rodziny: Żabów, Głąbów, Jasków i Żądłów
 3. Zasań - droga na Kamiennik, lewa strona - od rodziny Moryców do pp. Łabędziów oraz rodzin Ziębów i Orzechowskich

Poniedziałek, 9.08, od godz. 9:00.

Z rejonów:

 1. Trzemeśnia - droga na Bulinę - od rodziny Płatków do rodziny Mistarzów
 2. Trzemeśnia - droga na Bulinę - od rodziny Żaków do rodziny Sudrów
 3. Trzemeśnia - droga na Kamiennik - od rodziny Meslemów do rodziny Srembaczów oraz rodzin: Dudów, Pasiowców i Podmokłych

Wtorek, 10.08, od godz. 9:00.

Z rejonów:

 1. Trzemeśnia - od rodziny Dąbrowskich do rodziny T. Górki
 2. Trzemeśnia - od rodziny Krzystków do rodziny Nosalów

Trzemeśnia - od rodziny Jaśkowców do rodziny Mazurów

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni