Kalendarz liturgiczny: Jutro obchodzimy wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, we wtorek św. św. Jacka, w piątek św. Bernarda a w sobotę św. Piusa X.

W sobotę o 17.30 kolejny różaniec przed uroczystością kanonizacji Prymasa Tysiąclecia.

Ze względu na wysokie koszty utrzymania zlikwidowane zostało konto Rady Budowy. Jeżeli ktoś chciałby przekazywane na rzecz kościoła darowizny odliczać od podatku to prosimy o wpłatę na konto parafii udostępnione na stronie internetowej parafii z odpowiednim dopiskiem. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom składki inwestycyjnej z minionej niedzieli, dzięki którym możemy prowadzić prace przy renowacji ołtarza głównego w starym kościele.

Dzisiaj rozpoczynają się zapisy na pieszą pielgrzymkę rodzin do Kalwarii 4 września i  autokarową 5 września. Podany termin tydzień temu jest błędny – aktualny do 4 i 5 września. Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej trwają do 29 sierpnia miejsc: w niedzielę od 8.00 do 12.00 i od 17.30 do 19.30 oraz w czwartek od 17.30 do 19.00.

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę proszę parafian z Zasani lewa strona od r. Adama Gogóla do r.  Józefy Moryc.

PORĘBA:

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  91, 434, 83, 295 i 234.