XXI Niedziela zwykła - 22.08.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Odpust parafialny. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy coroczny odpust parafialny ku czci MB Pocieszenia. O g. 12.00 odprawiona zostanie suma odpustowa z procesją wokół kościoła. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Andrzej Madej, tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny w naszej parafii. Prosimy o uświetnienie uroczystości przez chór parafialny, orkiestrę, poczty sztandarowe straży, osoby niosące sztandary i feretrony, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych i dzieci sypiące kwiatki.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się dzień wcześniej wieczorem Nabożeństwem Pocieszenia – w sobotę o 19.30 odmówimy różaniec nowennowy przed kanonizacją Kard. Wyszyńskiego, o 20.00 Msza św. i procesja światła wokół kościoła. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św. w tygodniu.

Po Mszach św. o g. 7.00, 9.00 i 12.00 orkiestra z Zasani zagra przed kościołem mini koncert zbierając datki na zakup nowych instrumentów i odnowienie obecnych. Orkiestra z góry dziękuje wszystkim sympatykom i ofiarodawcom.

Kalendarz liturgiczny. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja, we czwartek uroczystość MB Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki a w sobotę św. Augustyna.

Ponawiamy prośbę o wypożyczenie archiwalnych zdjęć starego kościoła, wydarzeń religijnych oraz ważnych wydarzeń rodzinnych. Zdjęcia te po selekcji i zeskanowaniu będą wykorzystane w pracy historycznej na temat naszej parafii pisanej przez ks. prof. Michała Pielę.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Lidii Łabędź do r. Marii Gogól.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  220, 53, 239 i 48.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Skałka i Roman Łopata. /…/

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni