XXV Niedziela zwykła - 19.09.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek święto św. Mateusza Apostoła, we czwartek wspomnienie św. ojca Pio.

W najbliższą, ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na parafialną Fatimę czyli Nabożeństwo Pocieszenia – o g. 19.30 odmówimy koronkę i litanię do MB, o 20.00 Msza św., a po niej procesja światła.

W przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie trójek klasowych rodziców dzieci klas III szkół podstawowych.

We wtorek w kościele o g. 18.45 ks. Piotr wygłosi kolejną katechezę na temat modlitwy. W piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

Przyszła niedziela w naszej archidiecezji obchodzona będzie jako dzień modlitwy w intencji młodzieży.

W najbliższym tygodniu – jeśli pozwoli pogoda – rozpoczną się prace przy renowacji głównych schodów do starego kościoła. Prosimy, aby nie parkować samochodów w ich rejonie. Schody zostaną zdemontowane, kamień oczyszczony i uzupełniony oraz ułożony na nowo na utwardzonym podłożu.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wspomóc leczenie dwojga dzieci z Wierzbanowej chorych na porażenie mózgowe.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani prawa strona od r. Grażyny Biel do r. Stanisława Jaśkowca.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni