XXIX Niedziela zwykła - 17.10.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia. We wtorek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środę św. Jana Kantego, a w piątek św. Jana Pawła II.

W gablocie wywieszone są plakaty o uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

We wtorek o 19.30 w kościele kolejna część katechezy o modlitwie. W piątek o 19.30 zapraszamy na comiesięczne spotkanie na plebani Kręgu Biblijnego.

 

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe oraz doroczne ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zarzecza za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Zarzecza od r. Skałków do r. Malinów.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  147, 147a, 72, 12 i 72a.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Zlezarczyk ….

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni