Niedziela Chrystusa Króla - 21.11.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii a, we czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

We wtorek uroczystość św. Klemensa – głównego patrona Parafii. Msze św. odpustowe sprawowane będą w nowym kościele tak, jak w niedzielę. Suma odpustowa będzie o g. 18.00.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy adwent, który ma nas religijnie przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą codziennie w tygodniu o g. 6.30 w kościele. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o g. 7.00 w tygodniu. W Porębie roraty w tym roku będą o g. 16.30, a w sobotę o g. 8.30.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom składki inwestycyjnej. W zeszłym tygodniu zostały zdemontowane główne schody. Kamienne stopnie zostaną odrestaurowane i uzupełnione a montaż planowany jest w marcu przyszłego roku po okresie zimowym. W tym tygodniu przywożony będzie kamień na alejkę wokół kościoła.

Również w tym roku rozpoczynamy akcję Paczki św. Klemensa na rzecz dzieci i rodzin bardziej potrzebujących w formie świątecznych paczek. Ofiarodawców prosimy o dostarczanie trwałych produktów żywnościowych, artykułów chemii gospodarczej a także artykułów szkolnych dla dzieci i rzeczy potrzebnych osobom starszym. Dary te składamy w zakrystii albo na plebanii do poniedziałku 13 grudnia. Na ten cel można również składać ofiary pieniężne na konto parafialne z dopiskiem „Paczka św. Klemensa”.

 

Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie dostępne będą co niedzielę o godz. 20.00 na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

 

Dzisiaj do puszek można przekazać datek na pomoc osobom bezdomnym świadczoną przez wydział charytatywny archidiecezji krakowskiej. A za tydzień w całej Polsce przeprowadzana będzie kwesta na pomoc dla migrantów znajdujących się w ośrodkach prowadzonych przez Caritas Polska.

Bóg zapłać mieszkańcom Brzegu za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Waloski.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy tym osobom, które przyszły w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami:  448, 143, 146, 140, 207.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni