II Niedziela Adwentu - 5.12.2021

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Intencje modlitewne dla róż różańcowych:

 1. O godne i chrześcijańskie przeżycie adwentu i Świąt w rodzinach naszej parafii.
 2. O owoce trwającego synodu Kościoła

 

Jutro wspomnienie św. Mikołaja. We wtorek św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Od jutra na prośbę rodziców dzieci szkolnych roraty w Trzemeśni będą o g. 7.00, a w Porębie bez zmian.

Korzystajmy z okazji spowiedzi przedświątecznej – codziennie przed Mszą św. od 6.00 i popołudniu od 17.30. W niedziele od 17.00.

We środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą jak w niedzielę. Na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają od rodziców poświęcone medaliki MB. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 16.30.

We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się zaległa katecheza ks. Piotra o modlitwie. W piątek o g. 19.30 na plebani będzie comiesięczne spotkanie kręgu biblijnego.

We czwartek lub do wyboru w piątek o 18.30 odbędą się spotkania młodzieży kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania - spotkania odwołane i przełożone na przyszły tydzień

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Ofiarami wspieramy dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

Trwa akcja „Paczki św. Klemensa”. Wszystkich darczyńców prosimy o składanie w zakrystii niepsujące się produkty żywnościowe i chemię gospodarczą do 13 XII. Z tych produktów przygotowane zostaną paczki świąteczne. Można również wesprzeć akcję datkiem finansowym przesłanym na konto parafii z dopiskiem „Paczka św. Klemensa”.

 

W niedzielę za tydzień wspólnota oazowa z naszej parafii zaprasza do udziału w akcji „Blacha dla Blachnickiego”. Po Mszach Świętych będą prowadzić kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Kenii. W ten sposób pragną uczcić 100- lecie urodzin założyciela oaz Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i włączyć się w dzieła misyjne Kościoła.

Uniwersytet JPII ogłasza nabór chętnych na podyplomowe studia katechetyczne. Rekrutacja trwać będzie do 15.02.2022 a zajęcia w soboty trwać będą 4 semestry. Podobną ofertę Uniwersytet kieruje dla nauczycieli chcących uczyć również religii.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" serdecznie zaprasza parafian do udziału w VIII Konkursie na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Gwiazdę Kolędniczą pod patronatem Burmistrza Myślenic.  Rozstrzygnięcie konkursu 9 stycznia 2022 roku w formie online. Wszystkie prace będą nagrodzone i przyznana zostanie również nagroda publiczności. Więcej informacji w regulaminie na stronie fejsbukowej sołectwa Łęki"

 

 

Bóg zapłać mieszkańcom Gogoli za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców z Trzemeśni Zakościela I cz.

 

Poręba. Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła. Na kolejną tydzień prosimy rodziny z domów 376, 175, 241, 214 i 246.

We wtorek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy w Porębie. Wielkie Bóg zapłać Kółku Rolniczemu w Porębie za ufundowanie paczek mikołajowych dla ministrantów i scholii.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Chraścik, Helena Gogól i Maria Olesek.

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni