Odpust parafialny. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa zostanie odprawiona o g. 12.00. W ramach tej uroczystości ks. prof. Adam Kubiś, pierwszy wikariusz parafii za czasów ks. Piotra Wykurza, będzie dziękować Panu Bogu za 60. lecie święceń kapłańskich. Homilię wygłosi ks. prof. Józef Makselon.  Z racji I niedzieli po komunii św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do MB Pocieszenia a po sumie odpustowej procesja wokół kościoła. Msza św. chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o 14.00.

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, w środę nowenna ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych w potrzebach osobistych i rodzinnych.

Rok szkolny. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Trzemeśni dla dzieci szkół podstawowych Trzemeśni i Zasani oraz młodzieży gimnazjalnej będzie o g. 9.00. W Porębie o g. 8.00. Po Mszy św. dzieci i młodzież udadzą się do szkoły na ciąg dalszy uroczystości.

I piątek. W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 17.00 oraz w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30.

Nabożeństwa I – piątkowe: we czwartek godzina święta, w piątek nabożeństwo wynagradzające do NS Pana Jezusa a w I sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Tradycyjne spotkanie Straży Honorowej będzie w piątek a Róż Różańcowych w sobotę po nabożeństwach. Do chorych udamy się w piątek i sobotę według stałego harmonogramu.

W przyszłą niedzielę odbędzie się XXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga Krzyżowa rozpocznie się o g. 9.00 a Msza św. będzie o g. 11.00.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim za sprzątanie kościoła w minioną sobotę. Dziękuję za ofiarę na kwiaty. Na najbliższą sobotę proszę mieszkańców  Trzemeśni  – od p. Fornalik do p. Krzysztofy Kasprzyckiej.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  parafian zamieszkałych pod numerami: 146, 105, 140, 63, 175, 376, 243, 246.

W najbliższym tygodniu wspominać będziemy we środę rocznicę śmierci ks. Zygmunta Goli, byłego wikariusza parafii i w sobotę naszego rodaka ks. Stanisława Kęska – polećmy ich Bożemu Milosierdziu.