VI Niedziela zwykła - 13.02.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W najbliższy czwartek będziemy przeżywać w naszej parafii wyjątkowe wydarzenie – peregrynację ikony Świętej Rodziny. O g. 16.00 będzie nabożeństwo przywitania Ikony. O g. 17.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Janusza Mastalskiego. Po Mszy św. trwać będą czuwania modlitewne – czuwanie indywidualne do g.19.30. O g. 19.30 różaniec. O g. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne rodzin przy ikonie zakończone Apelem Jasnogórskim. W piątek ciąg dalszy adoracji indywidualnej. Prosimy o modlitwę szczególnie: 8.00-9.30 – mieszkańców Zasani, od 9.30-11.00 mieszkańców Trzemeśni, od 11.00 do 12.30 mieszkańców Poręby a od 12.30 do 14.00 mieszkańców Łęk i Buliny. O g. 14.30 odmówimy różaniec a o 15.00 rozpocznie się nabożeństwo pożegnania Świętej Ikony.

Z powodu peregrynacji nie będzie we czwartek mszy św. w Porębie.

Od tego tygodnia spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywać się będą na plebanii w nowym terminie: w soboty o godzinie 9:00, równolegle w dwóch grupach wiekowych. Zapraszamy dzieci od zerówki do klasy VI. Z kolei młodzież z klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy do Oazy młodzieżowej - spotkania w piątki o godzinie 19:00.

Zachęcamy również dzieci i młodzież do dołączenia do scholki w Porębie, która spotykać się będzie także w nowym terminie: w soboty o godzinie 10:15.

We środę w czasie Mszy nowennowej modlić się będziemy w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.

W najbliższą niedziele przypada środek pierwszego kwartału nowego roku. Dlatego zwracamy się z prośbą o składkę inwestycyjna w niedzielę 20.02 na spłatę renowacji ołtarza głównego i fundusz odnowienia ołtarzy bocznych w starym kościele. Bóg zapłać wszystkim za niegasnącą ofiarność dzięki której można przymierzać się do odnowy ołtarzy bocznych. Aktualnie kontynuowane są prace nad modernizacją instalacji elektrycznych i oświetlenia wnętrza. Prowadzona jest również ekspertyza stabilności konstrukcji dachu w perspektywie przyszłego odnowienia polichromii stropu.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Trzemeśni Centrum od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 337, 64, 120, 345 i 40.

W przyszłą niedzielę również w Porębie zbierana będzie na tacę składka inwestycyjna na fundusz renowacji kaplicy. Aktualnie zostały oddane do pozłocenia mosiężne drzwiczki tabernakulum.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Helena Górka i Bartłomiej Kasprzycki – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni