I Niedziela W.Postu - 6.03.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczął się okres wielkiego Postu – zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o 17.15, 18.30 i 19.30 oraz w Porębie o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.00, a w Porębie po Mszy św. o g.10.15.

W sobotę 12.03 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziców w miarę możliwości jak i wszystkich chętnych na kolejne spotkanie modlitewne. Będzie ono elementem duchowego przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na comiesięczne spotkanie tym razem w piątek na drogę krzyżową o g. 17.15.

Na ołtarzu bocznym znajduje się księga przyrzeczeń, do której można wpisać wielkopostne zobowiązania modlitewne lub przyrzeczenia ofiarowane w intencji pokoju na Ukrainie. Codziennie po wieczornej Mszy św. – z wyjątkiem dni stałych nabożeństw - będziemy w okresie Wielkiego Postu odmawiać różaniec o pokój na Ukrainie

Nasza parafia poszukując środków na renowacje starego kościoła wystąpiła o dotację z Urzędu Marszałkowskiego i otrzymaliśmy 40 tys. zł. Bardzo dziękuję Kazimierzowi Dąbrowskiemu i Elżbiecie Skórze za pomoc w przygotowaniu wniosku i pilotowanie spraw formalnych.

W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które wygłosi o. Maciej Kuczak ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Plan rekolekcji będzie umieszczony na stronie parafii.

W minionym tygodniu na pomoc dla uchodźców z Ukrainy zebrano 29 005 zł i 220 Euro. Pieniądze przekazano na specjalne konto Caritas Archidiecezji.

Caritas Archidiecezjalna przypomina o potrzebie zgłaszana ilości miejsc gotowych na przyjęcie Uchodźców z Ukrainy, a także możliwości przekazania darów rzeczowych czy chęci zaangażowania się w wolontariat. Zgłoszenia należy podać na e-mail: 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub numery telefonu +48 780 604 584, +48 575 035 647.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z Trzemeśni od r. Stalmachów do r. Faracików.

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 23, 185, 343, 428, 240.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni