II Niedziela W.Postu - 13.03.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rekolekcje wielkopostne, które w tym roku głosi ks. Maciej Kuczak ze Zgromadzenia księży Misjonarzy trwać będą do środy włącznie. Dzisiaj wyjątkowo gorzkie żale będą później bo o 17.15. Jutro, we wtorek i środę Mszę św. z nauką rekolekcyjną będą o g. 7.00, 18.00 i 20.00 – na tę godzinę szczególnie zapraszamy młodzież. We środę Msze św. zakończone będą błogosławieństwem rekolekcyjnym. W tym dniu będzie też zbierana tradycyjna składka rekolekcyjna przeznaczona na dzieła podejmowane przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy. Godzinę przed Mszami św. będzie też okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. Starajmy się znaleźć czas na rekolekcje, które są tak ważne dla pobożności i pożytku własnej duszy.

W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas.

W przyszłą niedzielę zapraszam na plebanie na g. 19.00 rodziców reprezentujących klasy VIII – kandydatów do bierzmowania.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Trzemeśni od r. Krupów do r. Jasków.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 19, 99, 21, 269, 256, 20.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Kępa i Maria Lenart …

 

Gmina Myślenice, zarówno osoby prywatne jak i samorząd, gości ponad 700 osób, które uciekły z Ukrainy. Najważniejszym działaniem po zapewnieniu osobom schronienia, jest dostarczenie żywności, odzieży i artykułów pierwszej potrzeby. Wydaliśmy już ok. 350 paczek. Dlatego Centrum Usług Społecznych w Myślenicach pod adresem Rynek 20 (róg z ul. Kościuszki) prowadzi sklep za „0” zł, do którego każdy może przynieść potrzebny asortyment, a osoby z Ukrainy po okazaniu paszportu, mogą odebrać niezbędne rzeczy. Aktualnie potrzebne są: chleb z długą datą ważności (m.in. tostowy), kasza gryczana, kawa rozpuszczalna, nowa bielizna, ręczniki i pościel, dezodoranty, kremy do twarzy, klapki crocs (kroks), wyprawki szkolne i gry np. bierki i karty, środki nasenne dla dzieci i dorosłych.

Sklep czynny jest od godz. 9.00 do 17.30 (sobota do 13.00). Natomiast Fundacja Owocna prowadzi zbiórkę pieniężną. W imieniu obdarowanych dziękujemy za każdy gest dobroci a wolontariuszom za podarowany czas i siły. Osoby, które chcą się zaangażować w pomaganie odsyłamy do ankiety na stornie CUS.

Rodziny, które udzieliły schronienia Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, zaprasza na spotkanie informacyjne, we wtorek 15 marca 2022r. o godz. 17.30 do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Bieżące informacje umieszczamy na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych. https://cusmyslenice.pl/pomoc-ukrainie

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni