III Niedziela W.Postu - 20.03.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek o g. 17.00 w łączności z Ojcem Świętym dokonamy aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu MB.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ofiarując codziennie dziesiątek różańca w intencji dziecka pod sercem matki, którego życie jest zagrożone. Przy wyjściu z kościoła znajdują się odpowiednie formularze dla tych, którzy chcieliby włączyć się w Duchową Adopcję. Część z imieniem i nazwiskiem należy we czwartek złożyć do koszyczka przy ołtarzu MB.

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Piotr wygłosi kolejną katechezę o modlitwie.

W piątek o 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

Kaplica w Porębie wraz z Kółkiem Rolniczym organizuje konkurs palm wielkanocnych w kategoriach najwyższa i najpiękniejsza. Palmy powinny mieć minimum 2 m i wykonane tradycyjną techniką z wykorzystaniem naturalnych elementów. Na uczestników czekają cenne nagrody.

Strażacy z OSP Trzemeśnia informują, że punkt przyjmowania darów dla uchodźców będzie czynny w strażnicy tylko w soboty od g. 11.00-13.00.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Trzemeśni Morycówki od r. Fornalików do p. Krzysztofy Kasprzyckiej.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 394, 192, 111, 145, 66.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni