Dzisiaj w Niedzielę Palmową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Tygodnia. O godz. 18.45 wyruszymy na drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Wcześniej po Mszy o 10.15 w Porębie i o 17.00 w Trzemeśni będą odprawione Gorzkie Żale, w czasie których ofiara na tacę zbierana będzie na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu oraz Ciemnicy.

W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a w kaplicy w Porębie o 16.00. Po Mszy św. przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy, w której adoracja trwać będzie do g. 22.00. W Porębie adoracja zakończy się o g. 21.00. Od g. 21.00 do 22.00 prosimy, aby adorację prowadziły Róże Różańcowe naszej parafii. W Wielki Piątek - dzień śmierci P. Jezusa - obowiązuje post ścisły. Od g. 8.00 do 18.00 trwać będzie adoracja P. Jezusa w ciemnicy. W Porębie adoracja od 8.00 do 15.00. O g. 17.00 odprawiona zostanie droga krzyżowa, po której rozpocznie się o 18.00 liturgia Wielkiego Piątku. W Porębie nabożeństwo wielkopiątkowe o g. 15.00 poprzedzone drogą krzyżową o g. 14.30.

Adoracja w Grobie Pańskim trwać będzie przez całą noc. Po liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy Gorzkie Żale. Od 20.30 do 22.30 prosimy o czuwanie mieszkańców Zasani. Od 22.30 do 24.00 Straż Honorową. Od 24.00 do 2.00 młodzież parafii. Od 2.00 do 4.00 mieszkańców Trzemeśni. Od 4.00 do 6.00 mieszkańców Łęk i Buliny. O północy będzie droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. Adoracja w Porębie trwać będzie do g. 22.00.

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim będzie do g. 16.00, a w Porębie od 8.00 do 12.00. Pokarmy poświęcimy od g. 10.00 do 14.00 co kilkanaście minut na zewnątrz świątyni. W Porębie poświęcenie będzie o g. 12.00. Wieczorem o g. 19.00 /później niż zwykle/ rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece chrzcielne. W Niedzielę Rezurekcja będzie o 6.00, a w Porębie o 8.30. Pozostałe Msze św. będą o wyjątkowo 10.00 ! /nie będzie Mszy św. o 9.00 ze względu na rezurekcję w Porębie/, o 12.00 i 18.00 oraz o 16.00 w Porębie. Prosimy o uświetnienie jak co roku uroczystości Wielkiego Tygodnia przez strażaków, chór parafialny, scholę oraz orkiestrę.

We wtorek po wieczornej mszy św. ks. Piotr zaprasza na katechezę poświęconą Triduum Paschalnemu.

Do wielkiej soboty można składać w zakrystii wykonane w ramach ogłoszonego konkursu przestrzenne baranki wielkanocne wykonane z zachowaniem reguł chrześcijańskich tradycji wielkanocnych. Z kolei baranki caritasu są do nabycia w zakrystii.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Trzemeśni rejon DPS cd. od r. Mleczków do r. Skałków. Wyjątkowo to szybkie sprzątanie będzie w sobotę o g. 16.00.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 442,18, 172, 79, 294.