Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w Uroczystość Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godzinę 15.00 na Nabożeństwo Miłosierdzia a na 19.30 na nabożeństwo Drogi Miłosierdzia.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Marka ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, a w piątek św. Katarzyny ze Sieny.

We wtorek o g. 17.00 odbędzie się próba śpiewu wszystkich dzieci pierwszokomunijnych.

W sobotę rozpoczynamy kolejny cykl nabożeństw pocieszenia czyli parafialnej fatimy. O g. 19.30 nabożeństwo, o g. 20.00 Msza św. i procesja światła.

W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni  zaprasza wszystkie osoby biorące udział w konkursie na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 26.04.2022 r. (wtorek) po wieczornej Mszy Świętej w kościele w Trzemeśni. Wszystkie otrzymane prace zaskoczyły nas kreatywnością, sposobem wykorzystania różnorodnych materiałów oraz dbałością o detale - wybór nie był łatwy! Wszystkim uczestnikom  już dziś dziękujemy i gratulujemy!

 

Bóg zapłać rodzicom i młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem. W kolejną sobotę prosimy rodziny z drogi na Bulinę od r. Sudrów do r. Żądłów.

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 406, 161, 360, 160, 196.

 

Dzisiaj według wschodniego obrządku ukraińskie rodziny zamieszkałe w Trzemeśni świętują Wielkanoc. Niechaj Zmartwychwstały Zbawiciel obdaruje pokojem i spokojem Wasze rodziny, Wasz Kraj i cały świat.

Chrystusa zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni