Dzisiaj dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dzieci przeżywać będą biały tydzień od poniedziałku do piątku na Mszy św. o g. 18.00. Jutro będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne dlatego proszę, aby przyniosły do kościoła świece chrzcielne.

I Komunia św. w 2023 r. będzie w trzecią niedzielę maja czyli 21 maja.

Z kolei w przyszła niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.. Próba przed tą uroczystością będzie w piątek o 16.30. Spowiedź dla dzieci będzie codziennie przed wieczorną Mszą św. od g. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę zbierana będzie kwartalna składka inwestycyjna na renowację bocznych ołtarzy w starym kościele. Ołtarze te zostały już zdemontowane. Oba są bardzo zniszczone przez korniki i okazuje się, że w dużej części pochodzą z poprzedniego, zniszczonego powodzią kościoła. Renowacja obejmie najpierw prawy ołtarz Ukrzyżowania, a w miarę pozyskiwania środków także lewy i ambonę.

 

Z kolei w poniedziałek 9 maja rozpoczęły się prace przy zabytkowej starej plebanii. Pracę prowadzi Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni, które pozyskało na ten cel środki z programu Leader oraz wypracowało środki własne. Zakres prac obejmuje w tym etapie remont dachu, elewacji i stolarki. Celem jest przywrócenie pierwotnego, zabytkowego charakteru budynku starej plebanii, aby w przyszłości mogła służyć społeczności naszej parafii. Bóg zapłać p. Kazimierzowi Dąbrowskiemu i całemu zarządowi Stowarzyszenia za zaangażowanie w tym przedsięwzięciu.

 

Po dwuletniej przerwie planowany jest na początku lipca festyn parafialny wzorem ubiegłych lat. Dlatego w poniedziałek na g. 20.00 na plebanie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w organizację tegorocznego festynu.

 

W środę w ramach nowenny odprawiona będzie Msza św. Ap. MB Patronki Dobrej Śmierci.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za zorganizowanie sprzątania kościoła a strażakom z Trzemeśni za wyczyszczenie parkingów. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny z Buliny Górnej I część od r. Włudyków, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27.

 

Poręba. Od tego tygodnia wznawiamy dyżur sprzątania kaplicy. Prosimy parafian zamieszkałych pod numerami  211, 226, 35, 275, 104.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław  Górka