We środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawentury a w sobotę MB Szkaplerznej.

Na ręce głównych organizatorów minionego festynu p. Jurkowi  Jani i p. Wojciechowi Leśniakowi składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim – a tych osób i firm jest bardzo wiele – którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Dziękuję kołom gospodyń wiejskich i stowarzyszeniu „Nasza Zasań, dziękuję strażakom z Trzemeśni i Poręby, dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy w Myślenicach za wypożyczenie sceny i nagłośnienia, Bóg zapłać wszystkim sponsorom tak indywidualnym jak i firmom. Zebrane ofiary przeznaczono wolą organizatorów na dofinansowanie odnowienia drugiego bocznego, lewego ołtarza w starym kościele. Lista wszystkich darczyńców umieszczona będzie na stronie parafii.

Informacje dotyczące renowacji starego kościoła:

Daty jubileuszowe:  2030 r. : 250-lecie wybudowania kościoła, 2024 r.: 200-lecie konsekracji kościoła

Zrobiono do tej pory:- wymiana dachu, pokrycia wież i elewacji oraz przywrócenie pierwotnego wyglądu kościoła krytego gontem; - odrestaurowanie głównego ołtarza; - uzupełnienie brakującej oryginalnej posadzki w wieży, kaplicy i zakrystii; - odnowienie i uzupełnienie kamiennego cokołu kościoła; - odnowienie zewnętrznej kamiennej kaplicy św. Józefa; - odwodnienie terenu wokół kościoła i nasadzenie lip

Trwają prace: - renowacja ołtarzy bocznych; - renowacja murów, głównych schodów i groty "lourckiej" oraz XVI-wiecznej płyty nagrobnej; - modernizacja elektryczności, oświetlenia, nagłośnienia i systemów alarmów

Dalsze prace: - prace przy otoczeniu kościoła: kamienna alejka, uporządkowanie cmentarzyka i stworzenie terenów zielonych; - iluminacja zewnętrzna kościoła i oświetlenie wnętrza wraz z nagłośnieniem; - wzmocnienie stabilności konstrukcji dachu; - odnowienie polichromii ambony, organów, ścian i stropu; - odnowienie stolarki drzwiowej. Prace przeprowadzane są pod nadzorem konserwatora zabytków w Krakowie.

Spotkanie rady kaplicy w Porębie odbędzie się w piątek o g. 19.30.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania kościoła. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Oników do r. Cyganków.

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  257, 183, 114, 177, 103, 181.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Kasprzycka i Stanisław Górka …