XXXIII Niedziela zw. - 6.11.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we czwartek św. Leona Wielkiego, papieża, w piątek św. Marcina, w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika.

We czwartek w Dzień Niepodległości odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Najpierw o g. 17.45 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej, następnie przejście do kościoła i o 18.00 Msza św.. Prosimy o uświetnienie tej patriotycznej Uroczystości. Na tej Mszy św. będziemy również modlić się w intencji ks. Marcina z racji jego imienin.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na cmentarzu w minione święta jak również wszystkim ofiarodawcom.  Pieniądze przeznaczone są na renowację zabytkowego cmentarzyka przy starym kościele.

We wtorek na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy dzieci kl. III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

W tym tygodniu odbędą się również spotkania grupowe kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: do wyboru we wtorek o g. 18.45 albo w czwartek o 18.45.

W przyszłą niedzielę po raz VI obchodzony będzie w Kościele Światowy Dzień Ubogich. W całej archidiecezji zbierana będzie wtedy ofiara do puszek na potrzeby ubogich.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni Krupówki i Kwintówki od r. Drożdżów do r. Hujdusów i Górków.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 212, 69, 204, 150, 236.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Ulman – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni