Na początku dzisiejszych ogłoszeń pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej celebracji Pasterki i Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję za choinki do kościoła panu Stanisławowi Suderowi, Antoniemu Szydlakowi, Wojciechowi Malinie i Janowi Gachowi. Panu Kazimierzowi Dąbrowskiemu za ofiarowane drzewo na szopkę. Pani Kasi Zelek za piękne dekoracje kwiatowe kościoła, a panu Rafałowi Zelkowi za prace stolarskie związane z budową szopki. Dziękuję panu kościelnemu Michałowi i parafianom, którym przypadł dyżur sprzątania kościoła, za ofiarną prace przy dekorowaniu choinek świątecznych. Jestem szczególnie wdzięczny za oprawę muzyczną naszych uroczystości – panu organiście Tomaszowi, orkiestrze dętej straży z Zasani, scholi dziecięcej i oazie. Dziękuję również lektorom i ministrantom oraz pocztom sztandarowym Straży Pożarnej. Bóg zapłać także tym, których imiennie nie wymieniam, a należy się im wdzięczność.

Zakończył się pierwszy etap instalowania oświetlenia wokół kościoła. Wymagało to ogromnej determinacji pewnych osób, ale jakimś cudem udało się to zrobić przed świętami. W tym miejscu należą się szczególne wyrazy wdzięczności panu Burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu – bez jego dobrej woli i wielkiej życzliwości dla naszej parafii, dzieło to służące wspólnemu dobru i bezpieczeństwu nie byłoby w ogóle możliwe. Serdeczne Bóg zapłać!

Kalendarz liturgiczny. We wtorek ostatni dzień roku. O godzinie 16.30 nieszpory na zakończenie roku z odśpiewaniem suplikacji i po nich Msza św.. W Porębie Msza św. na zakończenie roku o g. 15.30. W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Składka w Nowy Rok przeznaczona jest na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie. W Nowy Rok kazania wygłosi nasz rodak ks. Edward Hodurek w ramach promocji Ruchu Obrony Życia. Po Mszy św. wieczornej wyświetlony zostanie amerykański film pt. „October baby”. W przyszłą niedzielę będzie Msza św. chrzcielna o 14.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji minionych świąt i czasu kolędowego nie będzie dodatkowej spowiedzi św.. Do chorych pojedziemy w lutym. W czwartek, piątek i sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwa: Godziny Świętej, wynagradzające Sercu Pana Jezusa i w sobotę ku czci Niepokalanego Serca MB, do prowadzenia których zapraszam Róże Różańcowe i Straż Honorową.

Jasełka w Szkole Podstawowej.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i wystrój na święta oraz za złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk droga na Kornatkę od p. Mazur do p. Topa.

Poręba.  Jesteśmy wdzięczni panu kościelnemu Leszkowi i wszystkim, którzy włożyli tyle trudu w sprzątanie kaplicy na święta, przygotowanie szopki i dekoracji choinek. Scholi za żywiołowy śpiew kolęd pod kierunkiem Małgosi. Ministrantom i lektorom za piękną służbę w kaplicy. Bóg zapłać! W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 211, 35, 197, 375 i 202.

W najbliższy wtorek przypada 10 rocznica śmierci ks. proboszcza Józefa Kwiatkowskiego. Polećmy go, jak również śp. Jana Skałkę, Bożemu Miłosierdziu.

Wizyta duszpasterska:

Poniedziałek 30.12 od 9.00:

Trzemeśnia Zakościele.

Poręba Grn od p.Kozak do p.Jagła.

Czwartek 2.01 od 9.00:

Trzemeśnia Gogole

Poręba Grn od p.Burkat do p.Hajduk

Piątek 3.01 od 9.00:

Trzemeśnia Kwintówki i Waloski

Bulina Grn od p.Kościelniak do p.Kęsek

Sobota 4.01 od 9.00:

Trzemeśnia od p.Lipkowskich do p.Nalepów

Bulina Dln od p.Wincenciak do p.Jaśkowców