Kalendarz liturgiczny. W dzisiejszą uroczystość Dnia Zadusznego po wieczornej Mszy św. udamy się z procesją wokół starego kościoła, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych. Codziennie od jutra do soboty o g. 16.30 odmawiać będziemy koronkę w intencji cierpiących w czyśćcu z odczytaniem wypominków jednorazowych. W kaplicy w Porębie nabożeństwo za zmarłych we wtorek, czwartek i piątek o g. 15.00 i po nim Msza św.

W czasie wczorajszej kwesty na fundusz budowy organów zebrano na cmentarzu 16 500 zł. Również dzisiaj będzie trwała kwesta przeznaczona na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które poświęciły swój czas na przeprowadzenie kwesty i wszystkim ofiarodawcom.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza. W sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Będzie ona w języku łacińskim.

I piątek. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie tylko w I piątek od g. 16.00, a w Porębie od g. 14.30. Godzina Święta będzie we czwartek wyjątkowo przed wieczorną Mszą św. połączona z modlitwami za zmarłych, a nabożeństwo wynagradzające do NS Pana Jezusa w piątek po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W zakrystii jest do odebrania listopadowy numer czasopisma Różaniec.

W środę na Mszę św. o g. 17.00 i na nowennę do MB Pocieszenia zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę Msza św. chrzcielna odprawiona zostanie o g. 14.00. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony będzie prześladowanym chrześcijanom w Syrii. W naszej parafii w tym dniu będziemy gościć na Mszach Św. wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych, złożenia ofiary na zakup materiałów edukacyjnych dla szkół na wioskach w Czadzie oraz dokonania zakupu w sklepiku misyjnym.

Prośba o informację na temat zabitych przez Niemców 5.09.1939 na terenie Poręby 2 żołnierzy Wojska Polskiego. Jeśli ktoś posiadałby jakąś informację na ten temat to proszony jest o kontakt.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W nadchodzącym proszę mieszkańców drogi na Bulinę II cz. od p. Mistarz do końca.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. Sprzątanie kaplicy wg. ogłoszenia w niedzielę.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności św. Feliks Podmokły – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!