Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, we środę św. Małgorzaty Alacoque, krzewicielki kultu NSPJ. We czwartek św. Teresy od Jezusa. W piątek św. Jadwigi Śląskiej, a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w kościele tydzień modlitw w intencji misji – składka przeznaczona będzie na cele misyjne.

W przyszły piątek na wieczorną Mszę św. o g. 17.00 i różaniec zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po nabożeństwie odbędzie w kościele spotkanie informacyjne.

Z kolei w przyszłą niedzielę o g. 18.00 odbędzie się spotkanie rady parafialnej w sali na plebanii.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii można składać ofiary na utrzymanie cmentarza. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

Dzisiaj w Dzień Papieski składka do puszek przeznaczona jest na dzieło III Tysiąclecia wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Dziękuję parafianom za pomoc przy skomplikowanym montażu w miniony wtorek tympanonu nad głównym wejściem do kościoła, a p. Edwardowi Niepsujowi i firmie Pesmenpol za użyczenie pracowników i wypożyczenie rusztowań. Za miesiąc rozpoczną się w Kościele obchody Roku Miłosierdzia – nad bocznym wejściem do kościoła od strony konfesjonału rozpoczęły się prace nad polichromią przedstawiającą przypowieść o synu marnotrawnym i miłosiernym Ojcu. Nad drugim wejściem będzie polichromia na temat przypowieści o synu marnotrawnym. Zbliżając się do ołtarza i przystępując do Komunii św. dostępujemy Bożego miłosierdzia. Musimy jednocześnie pamiętać wychodząc ze świątyni, że sami miłosierdzie mamy okazywać innym ludziom. Pragnę dodać, że polichromie te realizowane są z pozyskiwanych prywatnych funduszy i w żaden sposób nie uszczuplają funduszu budowy organów.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni od r. Krupa do r. Jasek.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 103, 203, 257, 114 i 177.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Górka – polećmy go Bożemu miłosierdziu.