Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W tym dniu Kościół przeżywać będzie jubileusz życia konsekrowanego i jednocześnie zakończenie roku Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W środę wspomnienie św. Błażeja – po Mszy św. o g. 6.30 będzie udzielane błogosławieństwo świec ku czci tego świętego. W piątek wspomnienie św. Agaty /poświęcenie chleba i wody/ a w sobotę św. Pawła Miki i jego towarzyszy. W środę na Mszę św. i nabożeństwo do MB Pocieszenia o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Prosimy jeśli to możliwe, aby przyszli ojcowie. Będzie poświęcenie medalika jako kolejny etap w przygotowaniu do I Komunii Św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-to godzinne. Adoracja w tym dniu będzie trwać od g. 15.00 do 17.00 a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie odprawiona o g. 14.00.

I piątek. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 16.00. W Porębie spowiedź w I piątek od 14.30 do 15.30. Z wizytą do chorych udamy się według stałego harmonogramu. W czwartek Godzina Święta po wieczornej Mszy św., a w piątek adoracja wynagradzająca NS Pana Jezusa. Z kolei w sobotę wieczorem Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Spotkanie Straży Honorowej odbędzie się po wieczornej Mszy św. w piątek, a zelatorów róż różańcowych w sobotę. W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom spodziewającym się dziecka. Zapraszamy na tę modlitwę również ojców.

Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za poświęcony czas a także za złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na zbożny cel. Jeżeli jakaś rodzina nie mogła przyjąć kapłana a chciałaby to jeszcze uczynić, może umówić się indywidualnie z kapłanem na dogodny termin. Bardzo dziękujemy również grupom kolędniczym ze wszystkich rejonów naszej parafii za tak ofiarne kolędowanie na rzecz budowy organów.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze, które kwestowały na organy oraz inne zespoły na wspólne kolędowanie do kościoła. Zapraszamy również wszystkich miłośników kolęd i pastorałek, abyśmy razem mogli przeżyć wieczór kolędowy na zakończenie tego pięknego okresu. Prosimy, aby poszczególne grupy kolędnicze w pierwszej części wieczoru zaprezentowały swoją ulubioną pastorałkę lub kolędę.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk prawa strona od p. Lis do p. Kasprzyckich.

Poręba. Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 152,158,46,150,212