Tydzień temu dane mi było przeżywać XXV rocznicę święceń kapłańskich. Dziękuję wszystkim parafianom za chwile pięknych przeżyć, a w szczególności ks. Jakubowi, Radzie Ekonomicznej z p. Józefem Górką, Radzie Parafialnej z przewodniczącą p. Ewą Rajca, Radzie renowacji kaplicy z p. Tadeuszem Szydlakiem, chórowi i młodzieży, orkiestrze z Zasani i OSP z Trzemeśni za wypożyczenie sali, paniom, które natrudziły się bardzo w kuchni i wszystkim, którzy przygotowali tak piękną uroczystość. Nie sposób wymieniać tylu zaangażowanych osób! Dziękuję za złożone ofiary, które w jednej części przekazuję na fundusz organów, a w drugiej na powstającą polichromię Chrystusa zmartwychwstałego. Niech ona będzie pamiątką naszej wspólnej wdzięczności za dar kapłaństwa.

Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w środę bł. Jolanty, w piątek św. Brata Alberta.

Ks. Zbigniew, który już dotarł do Boliwi bardzo dziękuje za złożone ofiary zbierane w minioną niedzielę. Od kilku dni w naszej parafii gościmy na urlopie kolejnego misjonarza - ks. Piotra Dąbrowskiego, który pracuje w Peru.

W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, scholę i oazę wraz z rodzicami a także byłych członków oazy na wspólną Mszę św. na zakończenie roku a po nie na spotkanie przy grilu.

W przyszłą niedzielę 19.06 odbędzie się w naszym kościele niezwykłe wydarzenie – pierwszy koncert organowy w wykonaniu greckiej artystki Joanny Solomonidou. Zaproszonych zostało wiele osobistości. Koncert będzie również nagrywany przez profesjonalną firmę muzyczną. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na fundusz organowy. Początek o g. 19.00. Wstęp wolny. Bliższe informacje są na plakatach.

26 czerwca odbędzie się w naszej parafii tradycyjny piknik parafialny. Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w jego przygotowanie zapraszamy na spotkanie w sobotę 18.06 po Mszy wieczornej.

Brakuje nam jeszcze kilkadziesiąt miejsc na zakwaterowanie pielgrzymów ŚDM. Dobrze by też było odciążyć gimnazjum bo 250 osób, które mają tam nocować przekracza możliwości przyzwoitego noclegu i toalety. Nie trzeba obawiać się przyjmowania pielgrzymów – opuszczać będą domy wczesnym rankiem a wracać wieczorem. Jeśli będzie potrzeba parafia zapewni im transport z domów, śniadanie a nawet tłumacza.

W przyszłą niedziele na Mszę św. o g. 12.00 i krótkie spotkanie po niej zapraszamy młodzież kl. III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich jak również studentów.

Bóg zapłać rodzinom z Zarzecza za podjęcie dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Krupówka od r. Skórów do r. Mazurów.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 125, 400, 116, 84, 34.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Anna Arendarczyk i Mieczysław Jasek – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.