Kalendarz liturgiczny. W piątek przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu greckiej artystki, obecnie mieszkającej i studiującej w Niemczech Joanny Solomonidou. Jest ona laureatką szeregu międzynarodowych konkursów muzycznych promujących młode talenty. Zaproszonych zostało wiele gości z władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Pamiątką koncertu będzie nagranie muzyczne. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na fundusz organowy. Początek o g. 19.00. Wstęp wolny.

26 czerwca odbędzie się w naszej parafii tradycyjny piknik parafialny.  Początek o g. 15.00. W programie m.in. koncert zespołu „Baciary” o 16.30, występ orkiestry dętej z Zasani, pokaz sztucznych ogni o 22.00, zabawa taneczna, loteria fantowa i aukcja cennych przedmiotów. Oprócz tego atrakcyjne zabawy dla dzieci i rywalizacje dla dorosłych, ścianka wspinaczkowa i pokazy ratownictwa. Dochód z pikniku również przeznaczony będzie na spłatę organów w nowym kościele.

W tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny – Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o g. 8.00 w Trzemeśni i w Porębie. Prosimy szczególnie dzieci i młodzież aby skorzystały ze spowiedzi na początek wakacji. Do chorych odwiedzanych w I piątek ks. Proboszcz uda się już w najbliższym tygodniu w piątek i sobotę.

Zapraszamy w najbliższą sobotę na kolejne nabożeństwo Pocieszenia – o g. 19.30 będzie koronka do MB, o 20.00 Msza św. i procesja światła wokół kościoła.

W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziny, które będą przyjmować pielgrzymów w swoich domach. Po tym spotkaniu odbędzie się na plebani spotkanie komitetu parafialnego światowych dni młodzieży i osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację pobytu pielgrzymów. Brakuje nam jeszcze kilkanaście miejsc na zakwaterowanie pielgrzymów ŚDM. Może znajdą się jeszcze rodziny, które chciałyby przyjąć pielgrzymów tych pielgrzymów.

Bardzo dziękuję firmie Pesmenpol za zdemontowanie żyrandola – ryby w miniony piątek. Dziękuję p. Rafałowi i Michałowi oraz paniom z kół gospodyń wiejskich za ofiarną pomoc w montażu nowych żyrandoli.

Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które pomagały w zgromadzeniu i dostarczeniu kamienia na podmurówkę pomnika i kaplicy w Porębie. Dziękujemy panom Wojciechowi i Janowi Malinie za demontaż i nowe usytuowanie pomnika św. Maksymiliana.

Bóg zapłać rodzinom z Zarzecza za podjęcie dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Trzemeśni Krupówka i Kwintówka od r. Drożdż do r. Hujdus.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 252, 37, 92, 32, 87.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Kwinta – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.