III Niedziela Wielkiego Postu - 3.03.2013 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

1.Kalendarium liturgiczne: w poniedziałek 4.03, święto św. Kazimierza, królewicza.
2.Zapraszamy na nabożeństwa - zarówno na drogę krzyżową jak i gorzkie żale. Nabożeństwa te pozwalają wejść w głębie przeżywania Wielkiego Postu. Ofiarujmy udział w nich w intencji Benedykta XVI jak i wyboru nowego Ojca Świętego.
3.W najbliższy czwartek zapraszamy młodzież z 3 klas gimnazjum wraz z rodzicami na Mszę św. wieczorną. Będzie to pierwsze i zapewne oczekiwane spotkanie przed sakramentem bierzmowania.
4."Pójdź za Mną niosąc swój krzyż". Już dziś serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w niedzielę palmową 24 marca o godz. 17.45.
5.W najbliższy czwartek po Mszy wieczornej godzina święta prowadzona przez róże różańcowe.
6.W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w Wysokiej.
7.Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć chorego Mateusza, który zbiera na specjalistyczny wózek inwalidzki.
8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - do "Gościa Niedzielnego" dołączony jest film - wywiad z bratem Benedykta XVI. Warto zaglądnąć również do "Przewodnika Katolickiego". Można również nabyć zaległy numer "Listu" jak również trzy, tegoroczne numery miesięcznika "Różaniec".
9.Do nabycia są również baranki wielkanocne Caritas. Ofiara, min. 5 zł, przeznaczona jest na cele charytatywne.
10.Zapraszam na krótkie spotkanie wszystkich, którzy dzierżawią kościelne pola jak również wszystkich, którzy chcieliby taką dzierżawę przyjąć. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św..

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni