IV Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2013 r.

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

1.Jesteśmy już w połowie Wielkiego Postu - pamiętajmy o tym, żeby znaleźć czas na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W tych dniach bardzo potrzebna jest modlitwa o światło Ducha Świętego dla Kardynałów wybierających Ojca Świętego jak i dla samego nowego Papieża, którego lada dzień poznamy.

2.W tym tygodniu rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Trwać będą od środy do piątku według następującego porządku: kl. 1-3 SP o g. 9.00, kl. 4-6 SP o g. 10.00, Gimnazjum o g. 11.30.

3.Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do środy włącznie. Wielkopostna spowiedź parafialna będzie w poniedziałek 18 marca.

4.Trwają uciążliwe prace przy budowie parkingów - musimy uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na prowadzone prace proszę w miarę możliwości, aby mieszkańcy Zasani i Łęk parkowali w okolicach cmentarza a Trzemeśni i Buliny w okolicy straży pożarnej. Ostateczne zakończenie tej inwestycji planowane jest w maju.

5.W związku z tym, że aura wyjątkowo nie sprzyja pracom ziemnym nasz kościół potrzebuje wzmożonej troski o utrzymanie czystości. Idąc za radą części parafian chciałbym przywrócić stary zwyczaj sprzątania kościoła wspólnymi siłami według przyjętego harmonogramu. Dzieląc parafię na rejony po ok. 20 rodzin takie sprzątanie wypadłoby raz na ok 2 lata - mam nadzieję, że ten sprawdzony w wielu parafiach sposób utrzymania czystości przyjmie się na powrót i w naszej światyni. Takie sprzątanie byłoby w sobotę od g. 8.00.

I już na najbliższą sobotę bardzo proszę o pomoc Parafian z rejonu: Trzemeśnia Zarzecze, od p. Górka do p. Skałka.

Harmonogram na kolejne tygodnie wywieszony będzie w gablocie i umieszczony na stronie internetowej www.parafia-trzemesnia.pl. Oczywiście ta prośba o pomoc w sprzątaniu świątyni nie dotyczy ludzi starszych i chorych. Z góry dziękuję za zrozumienie i troskę o czystość naszego kościoła.

6.W najbliższym tygodniu w ołtarzu głównym umieszczony będzie obraz MB Pocieszenia. Mam nadzieję, że w ten sposób spełnią się oczekiwania wielu Parafian. W związku z tym planujemy w najbliższych miesiącach rozwinąć w naszej parafii nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia na wzór środowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

7.Zachęcam do kupowania gazet katolickich - oprócz aktualnych tygodników można jeszcze nabyć numery Listu i Różańca. Są jeszcze do nabycia przy wyjściu z kościoła baranki wielkanocne.

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni