Kalendarz liturgiczny. W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę św. Teresy od Jezusa.

W przyszłą niedzielę o g. 20.00 odbędzie się spotkanie rady parafialnej w sali na plebanii.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiary na utrzymanie cmentarza w niezmiennej wysokości 20 zł od jednego grobu. Pokrywają one w części bardzo wysokie koszty wywozu śmieci.

W tym tygodniu rozpoczną się też długo oczekiwane prace nad uporządkowaniem terenu przy wjeździe na cmentarz. W pierwszej kolejności zostanie odwodniony i wyrównany teren. Prosimy o wyrozumiałość przy uciążliwych pracach ziemnych, a jeśli ktoś chciałby wesprzeć tę inwestycję finansowo przy okazji składania ofiar za groby to parafia będzie bardzo wdzięczna.

Bardzo prosimy, aby porządkując groby nie zostawiać śmieci na górze cmentarza. Wieńce należy składać na wyznaczone miejsce, a do kontenera wrzucać tylko elementy plastikowe i szklane. Ułatwia to bardzo utrzymanie porządku na cmentarzu.

W tym tygodniu można przynosić odpady i stare urządzenia elektryczne i elektroniczne. Miejsce składowania to plac parkingowy za starą plebanią. Elektrośmieci można składać od jutra do czwartku do g. 15.30.  Zostaną one później zabrane przez organizację Green Office Ecologic, współpracującą z Kościołem, która dochód z elektrośmieci przeznacza na budowę szkół, szpitali, studnii itp. w krajach misyjnych Afryki.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św..

W przyszłą niedzielę 16 X odprawiona zostanie uroczysta Msza św. ku czci św. Jana Pawła II o g. 17.00. Będzie ona połączona z koncertem „Pieśni Maryjne” – Wiktoria Bisztyga, sopran, Marek Stefański, organy. Pani Wiktoria Bisztyga jest solistką krakowskiego chóru akademickiego „Organum”, a pan Marek Stefański organistą i profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Artyści wykonają szereg utworów muzycznych w trakcie i po Mszy św.. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

Dzisiaj w Dzień Papieski składka do puszek przeznaczona jest na dzieło III Tysiąclecia wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni, rejon Skalnika od r.  Pitala do r. Bobowskich.

Poręba. Informacja o zakupie organów cyfrowych firmy ALLEN.  Informacja o zakupionym instrumencie organowym. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  146, 309, 140, 63, 207.

Organizatorzy XIX Rejonowego Przeglądu Pieśni Religijnej serdecznie zapraszają na przesłuchania konkursowe, które odbędą się  w dniu 16 października (niedziela) o godz. 15.00 w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Górka i Teofil Skałka – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.