Jutro wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana, We wtorek św. Jana Bosko. W piątek wspomnienie św. Błażeja.

We czwartek  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. będzie tylko o g. 15.30. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcane gromnice. W to święto Kościół przeżywa jednocześnie dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W tym tygodniu z racji trwających ferii nie będzie comiesięcznego spotkania dzieci pierwszokomunijnych. Kolejne spotkanie odbędzie w pierwszą środę marca.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź w I piątek będzie od 14.30 do 15.30. Z racji obecności tylko jednego kapłana bardzo proszę, aby do sakramentu pokuty przystępować przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św. rano i wieczór.

Z wizytą do chorych udam się według stałego harmonogramu w piątek i sobotę. ks. Jakub pojedzie w następną sobotę 11.02 od g.11.00. W czwartek Godzina Święta po wieczornej Mszy św., a w piątek adoracja wynagradzająca NS Pana Jezusa. Z kolei w sobotę wieczorem Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Spotkanie Straży Honorowej odbędzie się po wieczornej Mszy św. w piątek, a zelatorów róż różańcowych w sobotę. W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom spodziewającym się dziecka. Zapraszamy na tę modlitwę również ojców.

Bardzo dziękuję grupom kolędniczym za tak ofiarne kolędowanie na rzecz spłaty organów. Ten ogromny trud kilkudziesięciu kolędników przyniósł wymierna korzyść: zebrano kwotę 35 tys. 920 zł i 30 Euro z rejonu Trzemeśni, Buliny i Łęk. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy kolędnicze na wspólne kolędowanie do kościoła. Zapraszamy również wszystkich miłośników kolęd i pastorałek, abyśmy razem mogli przeżyć wieczór kolędowy na zakończenie tego pięknego okresu.

W Święto Ofiarowania Pańskiego tj.2 lutego, o godzinie 18stej (po wieczornej Mszy świętej) odbędzie się w naszej parafii koncert w wykonaniu uczniów naszego p. organisty, który już drugi rok prowadzi zajęcia w Archidiecezjalnej Szkole Muzyki Organowej w Krakowie. W programie - utwory kompozytorów różnych epok oraz improwizacje. Serdecznie zapraszamy.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" organizuje ferie w Łękach. W programie: zajęcia świetlicowe, bal przebierańców  dla dzieci i wycieczka do Krakowa. Zapisy na wycieczkę odbędą się w poniedziałek 30 stycznia o godz. 10.00. w Świetlicy w Łękach. Szczegóły na plakatach i na stronie Stowarzyszenia".

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk lewa strona od r. Gorczyca do r. Górka.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 439, 392, 251, 335, 173/1.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Czesławę Bała – wieczny odpoczynek…

Wizyta duszpasterska

Poniedziałek 30.01 od g. 9.00: Trzemeśnia Zarzecze, od rodziny Nowaków do rodziny Szczepaników

Wtorek 31.01 od g. 9.00: Trzemeśnia Zarzecze, od r. Skałków do r. Mitanów