Przed nami praktycznie ostatni tydzień adwentu. Mobilizujmy się do tego, aby uczestniczyć w roratach. Ze względu na spowiedź w innych parafiach zmieni się godzina wieczornej Mszy św.: od wtorku do soboty będzie ona o g.18.00. Również w Porębie od wtorku do soboty roraty będą o g. 18.00.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas na stół wigilijny.

W Święto Trzech Króli  6 stycznia o godz. 15 00  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Bliższe informacje jak również zapisy dzieci na festiwal u ks. Jakuba do niedzieli 30 grudnia.

W najbliższy piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

W minionym tygodniu została zakupiona przez parafię działka o wielkości kilkunastu arów na poszerzenie cmentarza. Gdyby nie uwzględnić rozpoczętych prac w dole cmentarza, gdzie trzeba jeszcze nawieźć dużo ziemi, to aktualnie na cmentarzu mamy jeszcze ok. 60 miejsc. Dlatego bardzo dziękuję tym kilkudziesięciu parafianom, którzy złożyli  ofiarę na 20-letnią dzierżawę miejsca /czyli tzw. pokładne/. Dzięki tym środkom, a także założonym pieniądzom można było zakupić pierwsza działkę. W najbliższym planie jest zakup kolejnej działki co umożliwi dokończenie prac ziemnych na dole cmentarza. Mam nadzieję, że uda się zebrać następne środki na zakup tej kolejnej działki i dalsze prace związane z renowacją cmentarza. O temacie cmentarza nie można myśleć tylko dniem dzisiejszym na zasadzie „jakoś to będzie”. Musimy wybiegać w przyszłość, żeby nas ona nagle i przykro nie zaskoczyła. Dziękuje wszystkim za zrozumienie i słowa wsparcia.

W dniach od 27.05 do 03.06. 2019 r. jest organizowana z naszej parafii 8 dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii oraz u ks. Jakuba. Program pielgrzymki w gablocie oraz do zabrania ze stolika przy wyjściu z kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św. do 20.01.2019 r. Przy zapisie wpłata 100 USD.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśnia Macioski i rejon DPS od r. Jasek do r. Górka.

Poręba. Dziękuję parafianom za sprzątanie kaplicy w Porębie na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu proszę rodziny zamieszkałe w domach pod numerami 220, 266, 53, 239, 48.

We czwartek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Kaplicy.