VI Niedziela zwykła - 17.02.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra, a w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, męczennika.

W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej czyli ok. 17.30 odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży z kl. VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W piątek również o 17.30 spotkanie młodzieży z kl. III gimnazjum.

W piątek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się spotkanie rady parafialnej i ekonomicznej.

Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie w najbliższą środę o g. 16.30 w kościele. Prosimy, aby rodzice i dziadkowie zachęcili swoich synów i wnuków do służby przy ołtarzu Pana Jezusa. W tym roku szkolnym do grupy ministrantów zgłosiło się zaledwie dwóch chłopców. Bycie ministrantem uczy chłopców dyscypliny, ofiarności i głębszego przeżywania Mszy św.

Bardzo prosimy, aby w czasie Mszy św. nie przebywać na terenie zakrystii czy korytarza i schodów prowadzących na antresolę. Mamy duży kościół, chór i antresole nad zakrystią i każdy może tam znaleźć dogodne miejsce. Zakrystia musi pozostać miejscem przygotowania do Mszy św. dla kapłana, ministrantów i lektorów i nikt inny nie związany z posługą przy ołtarzu nie powinien w niej przebywać. Serdecznie zatem prosimy o zachowanie wyłączności tego miejsca.

W minionym tygodniu miała miejsce przykra sytuacja przy remoncie starego kościoła – skradziono kilka pił spalinowych o wartości blisko 5 tys. zł. Zapewne ktoś będzie chciał te rzeczy sprzedać dlatego apelujemy o rozwagę przy tzw. okazyjnym kupowaniu np. pił spalinowych od niepewnych osób, by w ten sposób nie stać współuczestnikiem kradzieży.

Potrzebna jest pomoc mężczyzn do przywiezienia kamienia pod fundament starego kościoła od kilku ofiarodawców. Prosimy o taką pomoc na przyszłą sobotę na g. 9.00.

Opłaty za tzw. pokładne czyli dzierżawę miejsca grobu na 20 lat przyjmowane są w kancelarii po Mszy św. wieczornej. Wcześniej jednak trzeba udać się do p. grabarza, aby otrzymać nadany sektor i numer grobu.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Kęsków do r. Garlickich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 147, 147a, 72, 12, 72a.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni