VII Niedziela zwykła - 24.02.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie trwać od g. 15.00 do 17.00, a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego. 

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedź będzie we czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź w I piątek będzie od 14.30 do 15.30. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi przez cały tydzień. Do chorych udamy się w piątek i sobotę według stałego harmonogramu.

W I piątek po wieczornej Mszy św. adoracja NS Pana Jezusa, po której odbędzie się spotkanie Straży Honorowej. Z kolei w sobotę wieczorem Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB, a po niej spotkanie zelatorów róż różańcowych. W sobotę o 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim. Również w sobotę na wieczornej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom spodziewającym się dziecka. Zapraszamy na tę modlitwę również ojców. Comiesięczna zmianka tajemnic róż różańcowych MB Fatimskiej odbędzie się w sobotę po Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. o g. 16.30 odmówiony będzie różaniec fatimski.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na składkę inwestycyjną.

Już teraz bardzo dziękuję p. Tadeuszowi Górce i p. Wiesławowi Mazankowi za ogromny wysiłek zwiezienia części kamieni od ofiarodawców na fundament starego kościoła. Szkoda, że nikt nie przyszedł wczoraj z pomocą.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się zabranie rady parafialnej i ekonomicznej.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Łęk lewa strona od r. Gogólów do r. Szczepańskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 47, 49, 126a, 126, 159.

W najbliższym czasie wyruszy po terenie Poręby pierwsza w tym roku kwartalna kwesta na rzecz remontu kaplicy. Trwają prace przy remoncie I części. Podłoga i ściany zostały wyłożone kamieniem. Założone zostały instalacje elektryczne i grzewcze. Zamówiona została stolarka elementów dekoracyjnych oraz nowe drzwi i okna. Mamy nadzieję, że uda się te prace zakończyć przed Wielkanocą. Dlatego z góry Bóg zapłać za każdy grosz, który potrzebny jest aby udało się pokryć koszta rozpoczętych prac.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Stanisławę Górkę – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni