I Niedziela W. Postu - 10.03.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek  o g. 16.15. Dla dorosłych o 17.30 oraz dla młodzieży o 19.30. W Porębie Droga Krzyżowa o 16.00.

W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny.

W Porębie Msza św. dopołudniowa w niedzielę jest o godz. 10.15 i zaraz po niej Gorzkie Żale.

W środę na Mszę św. o g. 17.00 i nabożeństwo do MB Pocieszenia zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami na comiesięczną modlitwę przed I Komunią św.

Nasza Parafia została zaproszona na nocne czuwanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dnia 18 marca. Planujemy pojechać  na czuwanie od g. 21.00 do g. 24.00. Wszyscy chętni proszeni są o wpisanie na listę uczestników do czwartku włącznie, aby można było zamówić autobus.

Stowarzyszenie „Między Dalinem a Gościbią” wraz z naszą parafią ogłasza konkurs na najciekawsze miejsca w mojej okolicy. Konkurs skierowany jest do dorosłych i młodzieży, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie Gminy Myślenice i Sułkowice. W kategoriach praca literacka, forma dokumentalna i projekt graficzny należy przedstawić ciekawe i mało znane miejsca lub atrakcje rejonu np. groty, źródełka, stoki, szlaki rowerowe, biegowe, wieże widokowe i inne atrakcje. Termin składania prac w formie mailowej (biuro@dalin-goscibia.p) lub na CD to 29.03.2019 w siedzibie biura. Szczegóły będą na stronie stowarzyszenia i Parafii.

Od stycznia 2018 roku trwa formowanie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na obecnym etapie szkolenia nasi żołnierze ćwiczą w stałych rejonach odpowiedzialności. Mając na uwadze powyższe chciałbym poinformować, iż w niedzielę 17.03 od godz. 6.00, 250 żołnierzy Obrony Terytorialnej wyruszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach w stronę Suchej Polany, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym walki i apele zgrupowania AK zapalą znicze.

Tydzień później, w sobotę 23.03 od godz. 8.00, 250 żołnierzy Obrony Terytorialnej wyruszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach w stronę Suchej Polany, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym walki i apele zgrupowania AK zapalą znicze.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Łęk prawa strona od r. Oników do r. Cyganków.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 54, 8, 227, 227a, 259.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Skóra i Maria Lenart – wieczny odpoczynek …

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni