III Niedziela W.Postu - 24.03.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Trwa czas Wielkiego Postu – pamiętajmy o uczestnictwie w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, które są wyraźnym znakiem podjętej pokuty za grzechy.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne wspierając działalność Caritas naszej Archidiecezji.

Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o g. 17.00 będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez 9 miesięcy odmawia się 1 dziesiątek różańca o uratowanie dziecka, które jest niechciane przez rodziców, a jego życie jest zagrożone. Na stoliczku przy bocznym wyjściu z kościoła znajdują się odpowiednie broszurki, które należy wypełnić i przynieść na jutrzejszą Mszę św. Jeśli ktoś nie może przyjść na Mszę św. wieczorną to wypełniony formularz udziału w tej modlitwie może wrzucić do skarbonki przy ołtarzu MB Fatimskiej.

W przyszłą sobotę zapraszamy młodzież z kl. VIII i III gimnazjum wraz z rodzicami i świadkami – na miarę możliwości – na wspólne czuwanie modlitewne przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy również pozostałą młodzież i wszystkich zainteresowanych na to czuwanie. Jest ono przygotowane i prowadzone przez młodzież na wzór czuwań modlitewnych Światowych Dni Młodzieży. Początek o g. 19.30 a zakończenie apelem Jasnogórskim. Rodziców z trójek klasowych zapraszam na g. 19.00 na plebanie na krótkie spotkanie informacyjne.

Myślenicka Grupa Teatralna  zaprasza na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Tegoroczny spektakl pozwala zgłębić tajemnicę Eucharystii i jej znaczenie dla naszego chrześcijańskiego życia. Wejściówki można zarezerwować mailowo i telefonicznie sanktuarium MB w Myślenicach. Szczegóły na plakacie i ulotkach – zapraszamy.

W zakrystii można nabyć dzisiejsze wydanie czasopisma Niedziela, w którym znajduje się krótki wywiad na temat kapsuły czasu ze starego kościoła.

W piątek zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego o g. 19.30 na plebani.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Łęk droga na Kornatkę od r. Mazur do r. Topa i Bargiel

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 188, 336, 141, 440, 143.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Antonina Kęsek i Jarosław Staroch. Zmarła również Barbara Furtak, mama ks. Jacka Furtaka, byłego wikariusza naszej parafii – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek….

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni