Kalendarz. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana z Dukli. W piątek święto św. Benedykta, patrona Europy, a w sobotę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu. Zapraszamy w niedzielę na adorację przed Najświętszym Sakramentem od g. 17.00, a w środę na Msze św. nowennową i nabożeństwo ku czci MB Pocieszenia.

W sobotę o 6.30 odprawiona będzie Msza św. w j. łacińskim dla członków Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.

Pielgrzymka do Rzymu. W dniach od 04 do 11 października organizowana jest z naszej parafii 8 dniowa pielgrzymka do Rzymu, do grobu św. Piotra i św. Jana Pawła II. Bliższe informacje w gablocie,  na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Jakuba. Zapisy w zakrystii po Mszach św. w niedziele i tygodniu.

Pielgrzymka. W najbliższy czwartek pod patronatem parafii wyruszy XXXI Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni do Częstochowy organizowana przez p. Jacka Dąbrowskiego wraz ze Wspólnotą Pieszej Pielgrzymki.

W czwartek o g. 8.00 Msza św., na którą zapraszamy nie tylko pielgrzymów, ale i wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziny pielgrzymów.

Zapisy na pielgrzymkę pieszą do jutra a autokarową trwają do środy ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich pielgrzymów, czego nie można uczynić w ostatniej chwili. Prosimy również tych, którzy dołączą do pielgrzymki w kolejne dni o zapisanie się na listę.

Dziś o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki. Na spotkaniu odbierzemy chusty.

Pielgrzymi proszą tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn podjąć trudu pielgrzymowania, o modlitewne wsparcie oraz o napisanie i pozostawienie w zakrystii intencji, które chcieliby polecić Panu Bogu przez wstawiennictwo NM Panny. W tych intencjach pielgrzymi będą się modlić w czasie drogi i na Jasnej Górze. Intencje można pozostawiać w zakrystii od dziś do środy.

Przebieg Pielgrzymki możemy śledzić każdego dnia na stronie internetowej pielgrzymki, duchowo łącząc się z tymi, którzy za nas i naszą parafię modlić się będą w czasie pielgrzymowania.

Sprzątanie. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni mieszkańcom drogi na Zasań oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców drogi na Kamiennik od p. Kabaja do p. Ulmaniec.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 80, 27, 7, 65 i 6.

Modlitwa za zmarłych w minionym tygodniu:  śp. Dorota Skałka