Kalendarz. W środę obchodzimy wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. We czwartek św. Piusa X, papieża a w piątek NMP Królowej.

W piątek – trzeci miesiąca – o g. 17.30 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo dziękuję młodym strażakom za tak ofiarną pracę przy porządkowaniu placu kościelnego po zeszłotygodniowych ulewach. Pomimo że walczyli ze skutkami burzy już od 3 w nocy, to jeszcze znaleźli siły aby parę godzin usuwać kamienie, piach i inne naleciałości po ulewnych deszczach. Dziękuję!

Ogłoszenie pielgrzymkowe.

Pan kierowca autobusu dowożącego parafian z Zasani bardzo prosi, aby nie parkować samochodów w czasie Mszy na zatoczce autobusowej. Zatoczka jest miejscem dla parkującego autobusu, aby ludzie mogli bezpiecznie wsiąść i wysiąść z autobusu. Autobus ten nie odjeżdża, ale zostaje na Mszy i to jest jedyne miejsce, gdzie może zaparkować bez blokowania drogi.

Sprzątanie. Dziękuję parafianom za szczególny trud przygotowania świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarę na kwiaty. Pomimo mniejszej ilości sprzątających dzielnie sobie poradzili. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców drogi do Poręby lewa strona od p. Stoch do p. Szuba.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 146, 105, 140, 63 i 3.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysława Szymoniaka – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!