Kalendarz. We wtorek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej, we środę św. Moniki, we czwartek św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą – ostatnią sobotę miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Pocieszenia, które będzie bezpośrednim przygotowaniem do odpustu parafialnego. O g. 19.30 odmówimy koronkę pocieszenia do Matki Bożej a o 20.00 będzie Msza św. w zgłoszonych intencjach po której udamy się z procesją światła wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę przypada dzień parafialnego odpustu ku czci MB Pocieszenia. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie o g. 12.00, po której udamy się z procesją wokół kościoła. Sumę odpustową odprawi ks. prof. Jozef Makselon, obchodzący w tym roku 40. lecie święceń kapłańskich, a kazania wygłosi ks. dr Piotr Gąsior. Zapraszam poczty sztandarowe, chór i orkiestrę z Zasani, młodzież oazową, dzieci do sypania kwiatków i wszystkich, którzy pragną uczcić imieniny naszej Parafii.

Okazja do spowiedzi odpustowej będzie codziennie przed i po Mszach św. porannych i wieczornych.

W minioną niedzielę zbierana była składka inwestycyjna przeznaczona na sfinansowanie zegarów wieżowych. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać! W sobotę zamontowano dwa kolejne witraże Ostatniej Wieczerzy i Narodzenia Pana Jezusa. Bardzo dziękuję Ofiarodawcom - dzięki Waszej hojności można było zrealizować kolejne dzieła do naszej świątyni. Pozostałe 5  witraży przedstawiać będą Św. Klemensa – patrona naszej parafii, Stworzenie świata, Stworzenie człowieka, Zwiastowanie i Nawiedzenie św. Elżbiety.

Sprzątanie. Dziękuję parafianom za przygotowanie świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców drogi do Poręby od p. Jarosz do p. Dąbrowskich.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 161, 160, 360, 196 i 406.