Kalendarz liturgiczny. Dziś przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w poniedziałek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, we wtorek św. o. Pio, w czwartek bł. Władysława z Gielniowa a w sobotę św. Wincentego a Paulo.

W przyszłą sobotę rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja duszpasterska ks. Bp Jana Zająca. Początek wizytacji połączony będzie z Nabożeństwem Pocieszenia, które wyjątkowo rozpoczniemy o 17.30 Koronką do MB. O 18.00 będzie Mszą św. i po niej procesją światła. Młodzież naszej parafii na tej Mszy św. przyjmie s. bierzmowania. Plan wizytacji jest wywieszony w gablocie.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Rzymu.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku nabierają coraz większego tempa. W ramach duchowego przygotowania w tym roku rozważamy słowa Jezusa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 3). W Archidiecezji Krakowskiej realizujemy to poprzez Projekt B>M, czyli BYĆ to więcej MIEĆ. Raz w miesiącu, podczas spotkania młodych, pytamy świętych krakowskich o to, jak rozumieli i realizowali ewangeliczne ubóstwo. Najbliższe spotkanie młodzieży ze św. Kingą odbędzie się w sobotę 27 września br. o godz. 10:00 w Kościele św. Krzyża w Krakowie.

Podziękowania rodziców Mateuszka.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni od p. Krupa do p. Jasek.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  21, 251, 269, 256 i 240.