W czasie trwającej wizytacji Ks. Biskup w czasie każdej Mszy św. błogosławi dzisiaj małżeństwa, rodziny i osoby samotne. O godz. 15.00 na cmentarzu będziemy modlić się z Ks. Biskupem za naszych bliskich zmarłych. Na godz. 17.00 na plebanię zapraszam Radę Parafialną, Radę Ekonomiczną i Radę Renowacji kaplicy w Porębie, a także sołtysów naszych miejscowości. Jutro ks. Biskup uda się do szkół i odprawi Mszę św. w DPSie.

Kalendarz liturgiczny. Jutro obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. We wtorek św. Hieronima, w środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we czwartek św. Aniołów Stróżów a w sobotę św. Franciszka z Asyżu. W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim.

Od środy 1 października nastąpi jesienno-zimowa zmiana godzin odprawiania Mszy wieczornych – w Trzemeśni będą o g. 17.00, a w Porębie o 15.30 zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 14.30. Do chorych ks. Proboszcz pojedzie w piątek i sobotę, a ks. Jakub w ostatnią sobotę października. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek, a Róż Różańcowych w sobotę po nabożeństwie.

Nabożeństwa różańcowe. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele będą po Mszy wieczornej o 17.30 a w kaplicy codziennie o g. 16.00. W niedzielę różaniec będzie o 16.30 w kościele, a w kaplicy o 15.00.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. chrzcielna.

Od poniedziałku po Mszach św. będzie można składać ofiary na utrzymanie cmentarza w niezmienionej wysokości 20 zł od jednego grobu. Bardzo proszę o solidarność wszystkich bo utrzymanie cmentarza pochłania rocznie ponad 10 tys. zł.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Morycówki od p. Fornalik do p. Krzysztofy Kasprzyckiej.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  107, 192, 111, 145 i 66.