Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj przypada uroczystość poświęcenia kościoła. We wtorek święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Rozpoczynamy ostatni tydzień modlitwy różańcowej, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy do tej pory nie zdołali być ani razu na tej modlitwie. W ramach spotkania przed bierzmowaniem na różaniec w poniedziałek zapraszam grupę poniedziałkową, a w piątek grupę piątkową młodzieży gimnazjalnej.

Uroczystość Wszystkich Świętych. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawione w kościele jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 14.00 będzie Msza św. na cmentarzu, a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W tym dniu nie będzie nieszporów i procesji z kościoła na cmentarz jak również Mszy św. w Porębie o godz. 15.30.

Jak co roku na cmentarzu 1.11 odbywać się będzie kwesta tym razem na budowę organów do nowego kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.

W Dzień Zaduszny /2 XI/ Msze św. z modlitwami za zmarłych będą według porządku niedzielnego. Wieczorna Msza św. o 17.00 będzie połączona z procesją i modlitwami za zmarłych. W Porębie Msza św. o g. 15.30 poprzedzona zostanie różańcem za zmarłych.

Codziennie od 1-8 XI o g. 16.30 odmawiać będziemy koronkę w intencji cierpiących w czyśćcu z odczytaniem wypominków jednorazowych. Przy wyjściach z kościoła znajduje się tekst tej modlitwy. W kaplicy w Porębie /z wyjątkiem 1 XI/ nabożeństwo za zmarłych o g. 15.00 i po nim Msza św.. Wierni, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię św., nawiedzą kościół lub cmentarz oraz pomodlą w intencjach Ojca św. mogą w tych dniach uzyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed i po Mszach św., a w tym tygodniu z racji świąt będzie dodatkowo w czwartek i piątek od 16.00. W Porębie okazja do spowiedzi będzie w piątek od 14.30.

W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 18.00 wspólnie odmówimy różaniec za naszych zmarłych na cmentarzu. Na to wyjątkowe nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec, mogą to być również wigilijne świece Caritas z minionych lat.

Porządkując groby bardzo prosimy, aby śmieci składać w wyznaczonych miejscach. Po Mszach św. można składać wypominki jak również doroczną ofiarę na utrzymanie cmentarza. Część drzew została już wycięta na cmentarzu za co bardzo dziękuję p. Tadeuszowi Górce, Władysławowi Mazankowi, Władysławowi Górce, Rafałowi Zelkowi i Antoniemu Szydlakowi. Po świętach nastąpi dalsza część przycinki drzew, a w dalszym czasie będą nasadzone krzewy i drzewa odpowiadające charakterowi cmentarza.

Msza św. chrzcielna będzie wyjątkowo 9.11 o g. 14.00.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na dekoracje ołtarza. W nadchodzącym tygodniu dyżur sprzątania kościoła będzie wyjątkowo w piątek od 18.00 i proszę mieszkańców drogi na Bulinę od p. Suder do p. Żądło.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 211, 35, 197, 375 i 202.